Facebook Pixel

Націоналізація Приватбанку – законна. Верховний суд виніс остаточний вердикт

Верховний суд у вівторок, 26 липня 2022 року, підтвердив законність інспекційної перевірки Нацбанком Приватбанку, під час якої було виявлено численні порушення, які й призвели до націоналізації фінустанови у 2016 році для порятунку її від банкрутства.

Як повідомляє пресслужба банку, Касаційний адміністративний суд у складі Верховного суду скасував попередні судові рішення та відмовив у позові компанії «Тріантал Інвестментс ЛТД» (пов’язана з ексвласниками Приватбанку Ігорем Коломойським та Геннадієм Боголюбовим), яка намагалась визнати перевірку банку незаконною.

Quote«Це остаточне судове рішення по цій справі, що є важливою складовою частиною судової боротьби державного Приватбанку з колишніми власниками щодо законності націоналізації банку. Ця перемога в суді підтверджує невпинну боротьбу банку за свої права і демонструє можливість дотримання верховенства права в Україні», — йдеться у повідомленні.

Контекст. Нагадаємо, напередодні стало відомо про судовий розгляд ключових справ, за допомогою яких колишні власники Приватбанку та пов'язані з ними особи намагаються оскаржити законність виведення банку з ринку у 2016 році та повернути держбанк у свою власність.

27 липня у Великій Палаті Верховного Суду відбудеться засідання за позовом ексголови правління Приватбанку Дубілета О.В., якому нещодавно правоохоронні органи (НАБУ та САП) повідомили про підозру у розкраданні 85,2 млн грн з Приватбанку.

Також 27 липня у Дніпровському апеляційному суді ексдружина одного з власників Приватбанку Генадія Боголюбова Олена Боголюбова намагається стягнути з Приватбанку $17,5 млн.

Як відомо, націоналізували Приватбанк у грудні 2016 року. До цього він належав Ігорю Коломойському і Геннадію Боголюбову. Мінфін став власником 100% акцій банку, а держава вклала в нього понад 155 млрд грн.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉