Facebook Pixel

Приватбанк подав новий позов проти ексвласників на $600 млн

Державний Приватбанк ініціював нову справу на $600 млн проти ексвласників фінустанови в Окружному суді Тель-Авіва в Ізраїлі. Про це повідомили у пресслужбі банку.

Крім того, Приватбанк подав до Канцлерського суду штату Делавер у США доповнений позов, в якому вимагав збільшити суму вимог, але на скільки, у фінустанові не уточнили.

Держбанк також продовжує готуватися до слухання справи за своїм позовом до есквласників та інших у Високому суді Англії і Уельсу на $3 млрд.

Quote«Наглядова рада і правління фінустанови повинні забезпечити відшкодування збитків банку тими, хто їх заподіяв», — додали у заяві Приватбанку за підписом голови спостережної ради фінустанови Шерона Іски і голови правління Петра Крумханзла.

У Приватбанку згадали також про те, що сьогодні Шостий апеляційний адмінсуд розглядає скаргу України про скасування націоналізації фінустанови. Таке рішення ще у квітні цього року ухвалив Окружний адмінсуд. У фінустанові зазначили, що очікують справедливого рішення суду, але додали, що яким би воно не було, Приватбанк працюватиме у своєму звичайному режимі.

Пізніше стало відомо, що суд відклав справу про націоналізацію до того часу, доки Верховний Суд не прийме рішення у справі про вклади сім'ї Суркісів у Приватбанку. Нагадаємо: Суркіси оскаржують рішення НБУ про те, що вони пов'язані з Приватбанком. Сім'я також хоче скасувати договір обміну понад 1 млрд грн на акції Приватбанку (bail-in), які пізніше держава викупила за 1 грн. Два дні тому Велика палата Верховного Суду України перенесла розгляд цієї справи.

Контекст. Націоналізували Приватбанк у грудні 2016 року. До цього він належав Ігорю Коломойському і Геннадію Боголюбову. Мінфін став власником 100% акцій банку, а держава вклала в нього понад 155 млрд грн.

Детективи міжнародної компанії Kroll виявили, що протягом десяти років до моменту націоналізації банк був об'єктом масштабних шахрайських дій, внаслідок яких отримав $5,5 млрд збитків. Напередодні націоналізації понад 95% кредитів було видано сторонам, пов'язаним з колишніми акціонерами, а також афільованим з ними групам осіб. Коломойський називав ці звинувачення «фейком».

2018 року Нацбанк подав 148 позовів проти колишнього власника Приватбанку Ігоря Коломойського і пов'язаних з ним компаній — 32 майнових поручителів — про стягнення близько 10 млрд грн. Мета позовів — забезпечити погашення кредитів рефінансування, наданих Приватбанку в 2008-2015 роках.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉