Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

«Ігор, ви оточені, здавайтеся!» Суд почав розгляд позову про скасування націоналізації Приватбанку

Фото: Anton Shvets / FB

Фото: Anton Shvets / FB

Шостий апеляційний адмінсуд зараз розглядає скаргу про скасування націоналізації найбільшого банку країни. Таке рішення ще у квітні цього року ухвалив Окружний адмінсуд.

Засідання проходить у закритому режимі. Справу розглядають судді Євген Чаку, Євген Мезенцев і Віталій Файдюк.

Під стінами суду зібралося близько сотні протестувальників, передає кореспондент агентства «Інтерфакс-Україна».

Акцію протесту проводить політична сила «Демократична сокира». Мітингувальники вигукують: «Ігор, ви оточені, здавайтеся!», «Скільки можна красти один і той же банк?!» та інші гасла. На честь Дня святого Миколая активісти викликали «святого Коломоя» і провели комедійну виставу.

Кілька днів тому Нацбанк заявив про те, що в разі скасування судом націоналізації Приватбанку фінансову стабільність буде утримано, але робота Нацбанку ускладниться. Крім того, перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова заявила, що в разі скасування націоналізації регулятор визнає Приватбанк неплатоспроможним.

Сьогодні Приватбанк повідомив, що подав новий позов проти ексвласників до Окружного суду Тель-Авіва на $600 млн. Також банк збільшив суму вимог у суді США — він подав до Канцлерського суду штату Делавер доповнений позов. Однак Приватбанк не повідомив, наскільки збільшилася сума.

Контекст. У грудні 2016 року уряд України націоналізував Приватбанк і вклав у капітал фінустанови понад 155 млрд грн. У цьому рішенні уряд посилався на пропозицію Нацбанку і ексакціонерів банку (2016 року найбільшими були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов). У результаті колишні власники банку втратили усі свої акції. Вони вважають націоналізацію незаконною, сама ж фінустанова і держава вимагають від ексакціонерів відшкодування збитку в українських і зарубіжних судах.

Останнє рішення у справі про націоналізацію було ухвалено Окружним адмінсудом 18 квітня 2019 року. Тоді суд став на бік ексвласників, визнавши націоналізацію протиправною, а договір купівлі-продажу банку — «недійсним». Нацбанк, Кабмін і сам Приватбанк одразу ж оскаржили це рішення. Однак апеляцію взяли до розгляду тільки 5 листопада.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини