У разі скасування судом націоналізації Приватбанку (засідання, на якому вирішуватимуть, чи була націоналізація фінустанови незаконною, відбудеться 19 грудня в Шостому апеляційному суді Києва), фінансову стабільність буде утримано, але робота Нацбанку ускладниться.
Про це заявила перший заступник голови регулятора Катерина Рожкова, передає агентство «Інтерфакс-Україна».
«Це не зруйнує також співробітництво з Міжнародним валютним фондом», — додала вона.
За словами Рожкової, Нацбанк прогнозів щодо можливого рішення суду не будує, але у разі, якщо воно буде негативним, у регулятора є план, як утримати фінансову стабільність в Україні.
«Визнання судом націоналізації Приватбанку незаконною стане негативним сигналом для інвесторів. Відсутність верховенства права в Україні вони називають однією з найголовніших перешкод для розвитку економіки».

Катерина Рожкова
перша заступниця голови Національного банку України

Катерина Рожкова
перша заступниця голови Національного банку України
Контекст. У грудні 2016 року уряд націоналізував Приватбанк і вклав у капітал фінустанови понад 155 млрд грн. Уряд у цьому рішенні посилався на пропозицію Нацбанку й ексакціонерів Приватбанку (в 2016 році найбільшими були Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов). Колишні власники банку втратили всі свої акції. Вони вважають незаконною націоналізацію. Банк і держава вимагають від ексакціонерів відшкодування збитків.
Останнє рішення у цьому процесі було ухвалено Окружним адміністративним судом Києва ще 18 квітня 2019 року. Тоді суд став на бік ексвласників, визнавши націоналізацію протиправною, а договір купівлі-продажу банку – «недійсним». Нацбанк, Кабмін і Приватбанк відразу ж оскаржили це рішення.
Але апеляцію до розгляду взяли тільки 5 листопада. Тоді адмінсуд передав матеріали в апеляційну інстанцію, а Шостий апеляційний адміністративний суд сформував колегію суддів для подальшого розгляду справи.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також