Facebook Pixel

Приватбанк призупинив суд. Рішення про націоналізацію ухвалять тільки після справи Суркісів

Ігор Суркіс та Ігор Коломойський. Фото: УНІАН

Ігор Суркіс та Ігор Коломойський. Фото: УНІАН

Шостий апеляційний адмінсуд тимчасово зупинив розгляд справи про скасування націоналізації Приватбанку. Причиною стало клопотання банку – він просить, щоб спочатку Велика палата Верховного суду розглянула справу за позовом сім'ї Суркісів.

Про це повідомив начальник управління претензійно-позовної роботи юридичного департаменту НБУ Віктор Григорчук, передає агентство «Інтерфакс-Україна».

Контекст. Кілька днів тому Велика палата Верховного суду оголосила перерву у справі сім'ї Суркісів до 31 січня. Цей суд розглядає касаційну скаргу Нацбанку, Мінфіну та Приватбанку на рішення судів нижчих інстанцій. У них Суркіси добилися скасування рішень Нацбанку про визнання їх пов'язаними з Приватбанком особами. Також вони змогли оскаржити визнання недійсними договорів обміну їхніх коштів у банку на суму понад 1 млрд грн на акції банку (bail-in) — їх пізніше викупила держава за 1 грн.

Telegram Logo

Нацбанк, Мінфін і Приватбанк хочуть відстояти законність процедури bail-in, адже якщо Суркіси виграють, то інші її учасники можуть вимагати відмінити процедуру на суму 29 млрд грн. Крім того, визнання договору незаконним може поставити під сумнів всю націоналізацію фінустанови. Зараз проходять близько 50 судових процесів за bail-in на 20 млрд грн.

Кілька днів тому Нацбанк заявив, що у разі скасування судом націоналізації Приватбанку фінансову стабільність буде втримано, але робота Нацбанку ускладниться.

Крім того, перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова заявила, що скасування націоналізації Приватбанку призведе до визнання його неплатоспроможним.

Коментарі

Всі новини