Facebook Pixel

Приватбанк: ексвласники банку поновлюють масштабну атаку – під загрозою мільярди доларів громадян

Українські суди на цьому тижні продовжать розгляд ключових справ, за допомогою яких колишні власники Приватбанку та пов'язані з ними особи намагаються оскаржити законність виведення банку з ринку в 2016 р. та повернути держбанк у свою власність.

Як повідомляє Приватбанк, 26 липня об 11:00 Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду розгляне справу за позовом пов’язаної з ексвласниками компанії «Тріантал Інвестментс ЛТД» про визнання протиправним та скасування розпорядження НБУ від 17 жовтня 2016 року щодо інспекційної перевірки Приватбанку, за результатом якої регулятор виявив численні порушення в діяльності менеджменту та колишніх власників банку в період до 2016 р. та дійшов висновку про необхідність виведення банку з ринку.

Також 27 липня у Великій Палаті Верховного Суду відбудеться засідання за позовом ексголови правління Приватбанку Дубілета О.В., якому нещодавно правоохоронні органи (НАБУ та САП) повідомили про підозру у розкраданні 85,2 млн. грн з Приватбанку.

Банк нагадує, що після того як в 2016 р. Приватбанк рішенням НБУ було віднесено до неплатоспроможних, банк було виведено з ринку із застосуваннями законної процедури bail-in (надалі, бейл-ін): обмін вкладів повʼязаних з банком осіб на акції банку, які в подальшому були викуплені Міністерством фінансів за 1 грн задля порятунку банку та відновлення його платоспроможності (держава докапіталізувала банк на 155 млрд. грн).

Починаючи з 2019 року Дубілет О.В. намагався через суди визнати недійсною процедуру бейл-ін та в такий спосіб повернути банк його колишнім власникам, однак успіху не мав: у 2021 р. Господарський суд м. Києва закрив провадження у справі, застосувавши норми так званого «антиколомойського закону» (Закон № 590, прийнятий у 2020 р. Верховною Радою України з метою недопущення повернення націоналізованих банків колишнім власникам).

Зараз, після низки безуспішних спроб скасувати процедуру бейл-ін та повернути Приватбанк колишнім власникам, справу Дубілета розгляне Велика Палата Верховного Суду, яка має остаточно вирішити чи буде застосовуватись усіма судами нижчих інстанцій до колишніх власників банку «антиколомойський закон» чи Верховний Суд знівелює Закон № 590, чим може створити додаткову загрозу для стабільності у державі в такі непрості часи.

Також 27 липня у Дніпровському апеляційному суді ексдружина одного з власників Приватбанку Генадія Боголюбова Олена Боголюбова намагається стягнути з Приватбанку 17,5 млн доларів, повідомляє банк.

Повідомляється, що у 2016 р. депозитні вклади О. Боголюбової, як і О. Дубілета, були обміняні на акції банку в рамках передбаченої законодавством процедури бейл-ін. Починаючи з 2017 року, Боголюбова намагалась довести в судах, що гроші були обміняні на акції банку (які потім було продано державі) неправомірно, а відтак мають бути повернуті їй.

Після вочевидь неправомірних рішень судів нижчих інстанцій Верховний Суд передав цю справу на новий розгляд до Дніпровського апеляційного суду, повідомляють у банку.

Засідання у всіх трьох вищевказаних справах будуть відбуватись у відкритому режимі.

Як повідомлялося, у липні 2022 року державний Приватбанк пропонує підключив своїм бізнес-клієнтам автоматичне перерахування частини або повної суми відсотків під час оформлення строкового депозиту в «Приват24 для бізнесу» на користь української армії.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉