Олігарх Ігор Коломойський хоче повернути частку в Приватбанку на рівні 22 – 26% акцій. Це можливо лише за умови, якщо суд доведе, що націоналізація Приватбанку була незаконною, розповів він в інтерв’ю проекту «Чітко інтерв’ю».
«Вихід з Приватбанком — поверніть мені мій капітал, але не номіналом, а акціями. Поверніть акції! Зарахуйте мені мої 50– 60 млрд грн, дайте якусь кількість акцій. Буде 24%, або 25,5% або 26%», — сказав він.
За його словами, для цього мають бути створена урядова комісія або призначені незалежні аудитори. Вони повинні визначити, що в банку був капітал, «який помножили на нуль або навіть зробили негативним».
Він також припускає, що, швидше за все, до націоналізації Нацбанк «поміняв правила бухгалтерського обліку або обліку капіталу, нормативів», і це зробило його капітал негативним. За його словами, у Нацбанку тоді заявили, що банк має кредитів на 170 млрд грн, у яких немає застав.
При цьому Коломойський погодився з раніше сказаною думкою замглави Нацбанку Катерини Рожкової про те, що повна відміна націоналізації Приватбанку загрожує колапсом не тільки самому банку, але й всій банківської системі. Адже після денаціоналізації держава забере з фінустанови 150 млрд грн докапіталізованих грошей і визнає його банкрутом.
Нацбанк вже давно активно судиться з колишніми власниками Приватбанку — існує півтори сотні позовів про стягнення активів так званої групи «Приват» за кредитами рефінансування банку в період з 2008 року по 2016 рік. Ціна питання — 19 млрд грн.
Колишні акціонери також не відстають — за кілька днів до президентських виборів Окружний адмінсуд Києва визнав незаконною націоналізацію Приватбанку. Це рішення оскаржив Кабмін. Крім цього, суди прийняли ще кілька рішень на користь колишнього співвласника Ігоря Коломойського.
Націоналізували Приватбанк у грудні 2016 року. До цього він належав Ігорю Коломойському та Геннадію Боголюбову. Мінфін став власником 100% акцій банку, а держава вклала в нього понад 155 млрд грн.