Facebook Pixel

НБУ виграв апеляцію в Коломойського

Суд закрив провадження в справі про перелік пов’язаних із Приватбанком осіб. Фото: УНІАН

Суд закрив провадження в справі про перелік пов’язаних із Приватбанком осіб. Фото: УНІАН

Шостий апеляційний адміністративний суд 13 грудня скасував рішення Окружного адмінсуду Києва щодо задоволення позову кіпрської компанії Triantal Investments Ltd, підконтрольної олігарху Ігорю Коломойському, та скасування рішення НБУ про визначення пов’язаних із Приватбанком осіб.

Як повідомляє пресслужба Нацбанку, суд закрив провадження в цій справі. Рішення не може бути оскаржено в суді жодної юрисдикції.

Контекст. У грудні 2016 року уряд націоналізував Приватбанк і вклав у капітал фінустанови понад 155 млрд грн. Уряд у цьому рішенні посилався на пропозицію Нацбанку та ексакціонерів Приватбанку (у 2016 році найбільшими були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов). Унаслідок цього колишні власники банку втратили всі свої акції.

Telegram Logo

У лютому 2019 року Господарський суд Києва з другої спроби почав розглядати позов Коломойського (володів 42% акцій Приватбанку) і Triantal Investments (мала 17% акцій) про визнання договору купівлі-продажу банку недійсним.

У квітні 2019 року Коломойський і Triantal Investments висунули вимоги, щоб держава повернула їм акції фінустанови, зобов'язавши Україну «вчинити дії, пов'язані з недійсністю договору». Саме тоді Окружний адмінсуд Києва скасував рішення НБУ про визначення переліку пов’язаних із Приватбанком осіб (це право Нацбанк має згідно із законом «Про банки та банківську діяльність»). Це рішення, як заявляв регулятор, було одним із найважливіших у процесі націоналізації фінустанови.

Пов’язана особа (related party) – фізична особа, яка за своїм службовим статусом, родинними зв’язками або майновим станом пов’язана з діяльністю та управлінням банком і може отримати певні матеріальні переваги в процесі виконання банком своїх функцій. До цієї категорії можуть бути віднесені:

  • особи, що здійснюють керівництво фінустановою;
  • великі акціонери;
  • близькі родичі / дружина / чоловік керівника або власника великої частки в банку;
  • афілійовані особи установи / власники істотної участі в афілійованих особах (та члени їхніх родин).

Коментарі

Всі новини