Facebook Pixel

Про Коломойського випустили книжку. Його визнали найбільшим аферистом за обсягом відмитих грошей у США

Автор книги «Американська клептократія» припускає, що Коломойського досі не покарали через його зв’язки з Зеленським. Фото: УНІАН

Автор книги «Американська клептократія» припускає, що Коломойського досі не покарали через його зв’язки з Зеленським. Фото: УНІАН

25 листопада світ побачила книга американського журналіста Кейсі Мішеля під назвою «Американська клептократія». У ній автор розповідає, як в його країні створювалася найбільша у світі система незаконного офшорного фінансування. Одним із головних героїв книги став український олігарх Ігор Коломойський.

Як пише в прев’ю до книги економіст Андерс Ослунд, другим «головним лиходієм» розслідування став Теодоро (Теодоріно) Нгема Обіанг Манге, син диктатора й узурпатор багатої нафтою Екваторіальної Гвінеї.

Quote«Контраст між ними показовий. Теодоріно можна назвати багатим і жорстоким сільським чоловіком, а Коломойський, можливо, занадто розумний. Він має бути ображений від того, що його поставили в пару з Теодоріно, але вони ілюструють альтернативні стратегії відмивання грошей у США», — пише Ослунд.

У розслідуванні детально описується схема купівлі Коломойським нерухомості в різних штатах країни, а також виведення мільярдів доларів із Приватбанку.

Telegram Logo
Quote«Мішель зазначає, що Коломойський був головним спонсором нинішнього президента України Володимира Зеленського, що може бути причиною того, що досі український уряд не порушив кримінальної справи проти Коломойського», — наголошує Ослунд.

Економіст підкреслив, що попри розслідування та спроби покарати олігарха, той, як і раніше, залишається великою політичною силою в українській політиці. Коломойський продовжує жити «в надзвичайному багатстві», навіть якщо зараз не наважується приїхати до США. Автор книги вважає, що з огляду на це, Сполучені Штати ще довго залишатимуться «головним центром анонімних компаній, відмивання коштів та клептократії».

Народний депутат Олексій Гончаренко у своєму фейсбук-акаунті поділився враженнями від книжки.

Quote«Українцям є ким пишатися. За підрахунками автора, саме український олігарх і бізнес-партнер Зеленського став найбільшим аферистом за обсягом відмитих грошей в Сполучених Штатах Америки. Навіть такі медійні особистості, як син нафтового диктатора Екватеріальної Гвінеї Теодоріно Нгема Обіанг, не стояли поруч із нашим… Усі вкрадені гроші, які Коломойський відмивав – це наші з вами гроші. Вкрадені на схемах Приватбанку та безлічі схем на державних і напівдержавних компаніях», — написав він.

Контекст. В березні США запровадили санкції проти українського олігарха Ігоря Коломойського та членів його сім'ї через їхню причетність до корупції.

Коментарі

Всі новини