Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Про Коломойського випустили книжку. Його визнали найбільшим аферистом за обсягом відмитих грошей у США

Автор книги «Американська клептократія» припускає, що Коломойського досі не покарали через його зв’язки з Зеленським. Фото: УНІАН

Автор книги «Американська клептократія» припускає, що Коломойського досі не покарали через його зв’язки з Зеленським. Фото: УНІАН

25 листопада світ побачила книга американського журналіста Кейсі Мішеля під назвою «Американська клептократія». У ній автор розповідає, як в його країні створювалася найбільша у світі система незаконного офшорного фінансування. Одним із головних героїв книги став український олігарх Ігор Коломойський.

Як пише в прев’ю до книги економіст Андерс Ослунд, другим «головним лиходієм» розслідування став Теодоро (Теодоріно) Нгема Обіанг Манге, син диктатора й узурпатор багатої нафтою Екваторіальної Гвінеї.

Quote«Контраст між ними показовий. Теодоріно можна назвати багатим і жорстоким сільським чоловіком, а Коломойський, можливо, занадто розумний. Він має бути ображений від того, що його поставили в пару з Теодоріно, але вони ілюструють альтернативні стратегії відмивання грошей у США», — пише Ослунд.

У розслідуванні детально описується схема купівлі Коломойським нерухомості в різних штатах країни, а також виведення мільярдів доларів із Приватбанку.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Quote«Мішель зазначає, що Коломойський був головним спонсором нинішнього президента України Володимира Зеленського, що може бути причиною того, що досі український уряд не порушив кримінальної справи проти Коломойського», — наголошує Ослунд.

Економіст підкреслив, що попри розслідування та спроби покарати олігарха, той, як і раніше, залишається великою політичною силою в українській політиці. Коломойський продовжує жити «в надзвичайному багатстві», навіть якщо зараз не наважується приїхати до США. Автор книги вважає, що з огляду на це, Сполучені Штати ще довго залишатимуться «головним центром анонімних компаній, відмивання коштів та клептократії».

Народний депутат Олексій Гончаренко у своєму фейсбук-акаунті поділився враженнями від книжки.

Підписуйтесь на нас в Google News!
Quote«Українцям є ким пишатися. За підрахунками автора, саме український олігарх і бізнес-партнер Зеленського став найбільшим аферистом за обсягом відмитих грошей в Сполучених Штатах Америки. Навіть такі медійні особистості, як син нафтового диктатора Екватеріальної Гвінеї Теодоріно Нгема Обіанг, не стояли поруч із нашим… Усі вкрадені гроші, які Коломойський відмивав – це наші з вами гроші. Вкрадені на схемах Приватбанку та безлічі схем на державних і напівдержавних компаніях», — написав він.

Контекст. В березні США запровадили санкції проти українського олігарха Ігоря Коломойського та членів його сім'ї через їхню причетність до корупції.

Коментарі

Всі новини