Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Приватбанк потрапив у нове розслідування: як Коломойський побудував у США «пральню» на $750 млн

Як Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов відмивали гроші в США. Фото: УНІАН

Як Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов відмивали гроші в США. Фото: УНІАН

Газета Піттсбурга Post-Gazette опублікувала розслідування про можливі схеми українського олігарха Ігоря Коломойського та його партнера Геннадія Боголюбова в США. Журналісти вважають, що партнери купували різну нерухомість у країні за гроші, виведені з Приватбанку.

Так, на оплату нерухомості в США Коломойський і партнери переказали майже $490 млн і ще $268 млн привезли до країни. Зокрема, транзакції компаній, пов'язаних із бізнесменами, проводили через Deutsche Bank (майже 3 тис. переказів). Але найчастіше гроші переказували через завод Warren Steel.

Схема виведення грошей з Приватбанку в США. Скриншот: Post-Gazette

Схема виведення грошей з Приватбанку в США. Скриншот: Post-Gazette

Розслідувачі зазначають, що перші заводи чорної металургії бізнесмени придбали у 2006 році — йдеться про Felman Production у Західній Вірджинії та Detroit Cold Rolling Steel у Мічигані, «скинувшись» по $20 млн, і готувалися відкрити Warren Steel, на рахунки якого надалі (2007 — 2008 рр.) надійшло $13,6 млн із Приватбанку. З 2010 до 2013 року на рахунки заводу переказали ще $16,5 млн і $4,5 млн від нібито кіпрської компанії.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

У 2008 році олігархи також купили Michigan Seamless Tube за $81 млн. Цю й ще певну суму переказали з офшорної компанії на Британських Віргінських островах. У 2011 році було куплено Metals and Alloys за $188,1 млн (гроші теж узяли з офшору). Після цього купили спеціалізовану сталеливарну компанію, яка має шість заводів, за $236,1 млн ($58 із них переказали з України), а також Kentucky Electric Steel за $110,6 млн ($20 млн переказали з нашої країни). У 2015-му партнери купили Corey Steel в Іллінойсі за $43 млн, але звідки надійшли ці кошти поки що невідомо.

Quote«До 2011 року Коломойський і його партнери придбали приблизно дюжину об'єктів нерухомості в Огайо, Західній Вірджинії, Мічигані та Кентукі. До 2015 року у власності Коломойського та партнерів у США перебувало 13 сталеливарних заводів, 5 офісних висоток, готель, два офісні парки та закритий завод Motorola з двома майданчиками для гвинтокрилів», — йдеться в розслідуванні.

Але цим майном вони розпоряджалися недбало. Так, дві офісні висотки продали з великими збитками, готель заклали; у 2016 році збанкрутували Michigan Seamless Tube, Kentucky Electric Steel, Corey Steel, Niagara LaSalle та Warren Steel, а 2020 року припинив виробництво CC Metals and Alloys. Наразі працює тільки Felman Production.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Щодо заводів партнерів, то, як пише Post-Gazette, там не дотримувалися техніки безпеки, заощаджуючи на ній, через те у 2010 і 2011 роках на підприємствах в Огайо сталися два вибухи. На заводах у Західній Вірджинії та Огайо виявили 22 серйозні порушення, які не ліквідували навіть після вибухів. Тоді було серйозно травмовано майже десятеро осіб. Після того як завод Warren Steel припинив роботу, там виявили незаконну утилізацію відходів виробництва: вміст рукавних фільтрів печей скидали прямо на землю, неочищені стічні води зливали в річку Махонінг.

Безпека на заводах Коломойського в США. Скриншот: Post-Gazette

Безпека на заводах Коломойського в США. Скриншот: Post-Gazette

Контекст. У вересні 2020 року виявилося, що ключову роль у виведенні грошей із Приватбанку його колишніми власниками — Коломойським і Боголюбовим — зіграв Deutsche Bank, який переказав $750 млн у бізнес-інтересах Коломойського до США. А 5 березня бізнесмен і найближчі члени його сім'ї потрапили до списку санкцій США.

Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини