Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Kroll викрила нову схему Коломойського і Суркісів у Приватбанку — ЗМІ

Фото: УНІАН

Фото: УНІАН

Колишній власник Приватбанку Ігор Коломойський спільно з бізнесменами Ігорем і Григорієм Суркісами під час націоналізації Приватбанку виводив з нього кошти. Kroll — компанія, яка займається корпоративними розслідуваннями, викрила їхню схему, пише видання Chicago morning star.

У повідомленні наголошується, що у 2008-2010 рр. кілька компаній, пов'язаних із Приватбанком, отримали кредити від банку на суму $361 млн. Їх було згруповано партіями, в рамках яких кредити видавалися з різницею у кілька хвилин, а перед тим їх направляли через низку транзакцій між рахунками компаній, які пов'язані зі сторонами й не мали комерційного призначення.

Слідчі вважають, що ці гроші пізніше розмістили в Приватбанку на депозитних рахунках шести компаній: Sofinam Investments, Lumil Investments, Berlini Commercial, Camerin Investments, Sunnex Investments і Tamplemon Investments, які пов'язані з братами Суркісами. Їх зареєстрували в один і той самий день за однією адресою, і вони потрапили під юрисдикцію Британських Віргінських островів.

«Ці шість компаній становили близько 80% загального обсягу депозитів на Кіпрі на суму $245 млн. Відсотки, зароблені на депозитах, були значно вище за відсотки за кредитами», — йдеться у звіті. У компанії також додають, що кредити були перероблені й погашені новими кредитами, які видавалися під виглядом законного корпоративного кредитування.

«Попри те, що кредити, які було видано і спрямовано на рахунки вкладників, зараз погашено, джерело коштів, що їх погасило, поки ще є не до кінця зрозумілим, адже воно містило в собі багаторівневу переробку кредитів», — зазначає видання, додаючи, що за цією схемою з Приватбанку вивели близько $150 млн, зокрема й позичені кошти та відсотки. Гроші потім переказали на кілька рахунків у Bank of Cyprus.

Контекст. У середині червня 2020 року Велика Палата Верховного Суду розглянула касаційну скаргу Нацбанку, Кабміну та Приватбанку на рішення судів нижчих інстанцій за позовом сім'ї Суркісів. Під час розгляду справи вдалося довести зв'язок сім'ї Суркісів з колишніми власниками Приватбанку.

Щодо Коломойського, то, перевіривши додаткові банківські документи, Приватбанк 21 липня подав до суду в штаті Делавер змінений позов проти Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова. У позові йдеться, що колишні власники банку відмили $660 млн через групу американських компаній Optima і ще $100 млн – через інші компанії.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини