Facebook Pixel

Нові відкриття FinCEN: Коломойський «відмив» в США $750 млн, не заплатив податки і кинув безробітних

Ігор Коломойський. Фото: УНІАН

Ігор Коломойський. Фото: УНІАН

Міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів (ICIJ) провів розслідування щодо схем відмивання коштів, які колишні власники Приватбанку — Геннадій Боголюбов і Ігор Коломойський вивели з фінустанови. Виявилося, що ключову роль в цьому зіграв Deutsche Bank, який перевів $750 млн в бізнес-інтересах Коломойського в США.

Зокрема, за шість років (з 2007 по 2013 роки) Deutsche Bank перевів з компаній, які були створені на Британських Віргінських островах під контролем Коломойського і Боголюбова в компанії в США близько $490 млн. Більшу частину грошей, при цьому, витратили на те, щоб купити нерухомість на Середньому Заході. При цьому ще майже $270 млн Deutsche перевів в інші компанії, які контролюють ексвласники Приватбанку.

Варто відзначити, що Deutsche Bank провів близько тисячі транзакцій з 2006 по 2015 рік. Решта ж фінустанов, які переводили кошти в США для компаній, перевели втричі менше.

Telegram Logo

Чи відповів за це Deutsche Bank?

ICIJ стверджує, що банк виплатив сотні мільйонів доларів штрафів за останні три роки через порушення законів про боротьбу з відмиванням грошей в США.

Експерти в свою чергу кажуть, що фінустанова не дотримувалося головних правил — наприклад, вона могла відмовитися від переведення або від клієнта.

Сам Deutsche Bank заявив журналістам, що визнав свої помилки і витягнув з них уроки. У банку також заявили, що вирішили багато проблем, які були йому пред'явлені.

Чим обернулися схеми Коломойського і Боголюбова?

Коломойський і його соратники залишили після себе в США порожні будівлі, несплачені податки на власність, небезпечні виробничі умови, безробітних, і мінімум чотири сталеливарних заводи. Останні стали банкрутами.

Що стосується сталеливарних заводів, то сотні їх працівників в Кентуккі, штаті Нью-Йорк і Огайо залишилися без роботи, а один навіть без страховки. Більш того, останній не мав можливість тимчасово отримати доступ до своїх пенсійних фондів.

У розслідуванні йдеться про те, що понад десять років Коломойський і його бізнес-партнери створювали «імперію нерухомості». Вони купили як мінімум 22 об'єкти, в тому числі хмарочос в Клівленді (там було одне з найбільших банківських вестибюлів в світі), будівлю Motorola в Далласі і т.д.

Quote«Злочинці і інші особи, які намагалися приховати незаконні гроші в Сполучених Штатах, часто вкладають їх в блискучі висотки в Нью-Йорку або використовують для того, щоб купити іграшки мільярдерів, наприклад яхти і дорогі прикраси», — йдеться в розслідуванні.

ICIJ проводило розслідування, ґрунтуючись на конфіденційних документах Приватбанку. Мова, зокрема, йде про аудит проблемних фінансів, з яких видно, як саме кошти переміщали по всьому світу. Журналісти також використовували витік понад 2 тис. звітів про підозрілу діяльність, які отримали BuzzFeed News і передали ICIJ, відомі як FinCEN Files, судові протоколи і безліч інтерв'ю.


Контекст. Раніше Міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів ( ICIJ ) почав публікацію даних з секретного досьє Управління з протидії фінансовим злочинам (FinCEN), яке входить в структуру Мінфіну США. Файли досьє аналізували близько 400 журналістів з 88 країн.

6 серпня стало відомо про те, що Мін'юст США подав позови проти колишніх власників Приватбанку — Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова. Документ виявився в розпорядженні редакції The Page. Ми вибрали найважливіші деталі цієї резонансної справи.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини