Facebook Pixel

Коломойський змирився зі статусом олігарха, а Ахметов — ні. Як вони прийняли новий закон Зеленського

Закон Зеленського про олігархів: реакція Ігора Коломойського та Ріната Ахметова.  Фото: УНІАН

Закон Зеленського про олігархів: реакція Ігора Коломойського та Ріната Ахметова. Фото: УНІАН

Бізнесмени Рінат Ахметов та Ігор Коломойський відреагували на законопроєкт президента Володимира Зеленського про олігархів. Так, Коломойський готовий потрапити до реєстру олігархів, а от Ахметов не визнає себе таким.

У коментарі «Радіо Свобода» перший зазначив, що йому б не хотілося стати «білою вороною» та опинитися у реєстрі олігархів, але морально він до цього готовий, адже його і так називають олігархом.

За його словами, така позиція буде актуальною, якщо законопроєкт ухвалять у такій редакції, як зараз.

Telegram Logo

«Якщо наслідки будуть лише такі, які прописані у нинішній версії законопроєкту, то я не бачу нічого страшного, якщо буду в реєстрі олігархів. Але моє нинішнє «готовий» не поширюється на наступні редакції. Я не, як юний піонер, я не завжди готовий».

Ігор Коломойський

Ігор Коломойський

Бізнесмен, один із власників групи «Приват»

Також він додав, що не позбавлятиметься своїх бізнес- чи медіаактивів та буде звітувати про свої зустрічі з політиками, якщо такі будуть, та не планує виходити за правове поле.

Що стосується Ахметова, то за словами його речниці Анни Терехової, він не вважає себе олігархом.

Quote«Рінат Леонідович олігархом себе не вважає і був би здивований, якби його визнали таким. Рінат Ахметов – найбільший український інвестор. Компанія SCM уже понад 20 років інвестує в Україну, і є найбільшим роботодавцем та платником податків», — сказала вона, додавши, що всі бізнес- та медіаактиви олігарха придбані законним шляхом та працюють прозоро.

Раніше Ахметов також прокоментував питання.

«Ми завжди працювали згідно із законом і далі це робитимемо. Я вже говорив: SCМ не має потреби в жодній преференції. Усе, що нам потрібно від будь-якого уряду, — це чесна конкуренція та рівні правила гри для всіх».

Ринат Ахметов

Ринат Ахметов

Власник холдингу «СКМ»

Нагадаємо, у 2021 році перше місце в українському рейтингу Forbes посів власник компаній «Метінвест» і ДТЕК Ахметов, який став найбагатшою людиною України зі статками $7,6 млрд. У власника «Укрнафти» Коломойського — четверте місце зі статками $1,8 млрд.

Контекст. Раніше ми писали, що Рада нацбезпеки зарахувала до олігархів щонайменше 13 осіб.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини