Facebook Pixel

Працівники з Філіппін в Україні: вимушена альтернатива, перевага чи виклик?

Ірина Свіцент
Head of Operations Englishdom

Війна змусила багатьох викладачів англійської шукати кращої долі за кордоном, що створило серйозний дефіцит вчителів в українських онлайн-школах, у тому числі і в Englishdom. Пошук нових викладачів ускладнювався тим, що українські зарплатні пропозиції значно поступалися рівню винагороди, яку пропонували закордонні роботодавці. Перед нами постало складне питання: де знайти заміну висококваліфікованим кадрам, які покинули країну?

Чому існує дефіцит викладачів

Ще одна складність — інтерес до вивчення англійської в Україні, згідно з глобальним дослідженням Pearson ELT 2022 року, зріс на 30% порівняно з допандемічним періодом. Кількість студентів нашої школи також постійно зростала протягом цього часу, але найбільший пік ми зафіксували з початком повномасштабного вторгнення рф в Україну. Люди опинилися за кордоном з потребою розмовляти англійською тут і зараз. Отже, і попит на персонал стрімко зріс.

Одним із вимушених, але, як виявилося, вдалих рішень стала співпраця з філіппінськими викладачами англійської. Попри певні культурні відмінності, ця альтернатива показала чимало переваг:

  • Високий рівень володіння англійською. Англійська для філіппінців є другою рідною мовою, яку вони вивчають з дитинства. Їхній акцент близький до американського варіанту і легший для сприйняття, ніж акценти деяких інших азійських країн. Тож теоретично їхніми послугами можуть користуватися студенти з будь-яким рівнем англійської.
  • Система підготовки вчителів. Філіппіни — одна з небагатьох країн Азії, де високий рівень володіння англійською поєднується з якісною системою підготовки вчителів та наявністю у філологів міжнародних сертифікатів. Чимало філіппінських студентів здобувають ступені бакалавра та магістра за спеціальністю «викладання англійської як іноземної мови».
  • Повага до культурних традицій. Філіппінські викладачі відомі своєю комунікабельністю, привітністю та повагою до культурних традицій інших країн.
  • Вартість послуг. Вартість занять з філіппінськими вчителями майже вдвічі нижча, ніж з британцями чи американцями, але рівень сервісу практично однаковий. Фактично в цьому випадку українці займаються з носієм англійської мови.
  • Готовність до співпраці. Філіппінські вчителі англійської охоче працюють в українських онлайн-школах завдяки конкурентній оплаті з огляду на економічні реалії їхньої країни.

Ще одна перешкода на шляху пошуку альтернативних викладачів. Українці у вивченні англійської мови традиційно надавали перевагу викладачам з України через близькість менталітету, але все ж погоджувалися навчатися у вчителів-іноземців. Проте, з початком війни з росією, українці стали більш обережними у спілкуванні з людьми з інших країн. Особливо з тих, що межують з країною-агресором.

Яким виявився результат залучення філіппінців

Дехто з українських студентів мав відвертий скепсис до ідеї заміни українських викладачів філіппінськими. Спочатку існували побоювання, що культурні відмінності та акценти філіппінських вчителів створять труднощі. Проте ці занепокоєння здебільшого виявилися безпідставними. Філіппінські викладачі проходять ретельний відбір та легко адаптуються до української аудиторії. Так, кількість філіппінців у школі зросла до 10% за наявних 80% вчителів з України, решта 10% — нейтіви та викладачі мультиринків.

Інтернаціональність викладацького складу — це виклик, подолання якого дозволило нам підвищити якість навчання, не збільшуючи його вартість. І за потреби швидко нарощувати кількість викладачів. А також співпраця з філіппінцями допомагає українцям пізнавати цікаві культурні особливості цієї нації. Словом, win-win — 100% взаємовигідний досвід!

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]