Facebook Pixel

Ціни на новобудови біля Києва зростають — що пропонують девелопери

Попри те, що з часу звільнення Київщини від російських окупантів минуло більше ніж два роки, не всім вдалося відновити свої домівки. Частина місцевих досі живе у тимчасовому житлі. The Page з’ясував, чому не всі девелопери відновили темпи робіт до рівня, досягнутого до вторгнення росіян, чим привабливе життя у передмісті Києва та як змінилася вартість квадратних метрів у новобудовах довкола столиці.

Жити в передмісті

Українські військові звільнили Ірпінь 28 березня 2022 року. Відновлення пошкоджених російською агресією будинків триває досі, кажуть тамтешні жителі.

Фото: paxabay.com

Фото: paxabay.com

«Зроблено десь половину — Ірпінь дуже зруйновано. З 40 будинків, які пішли під розбір, жоден не відбудовують, тож місця в модульних містечках на вагу золота — у нас є переселенці з Ірпеня, які з однієї частини міста в інше переселені», — розповіла The Page місцева жителька Михайлина Скорик.

Власники пошкодженого чи зруйнованого внаслідок бойових дій майна мають можливість отримати житлові сертифікати для придбання нового житла. При цьому часто жителі передмістя воліють не змінювати свою адресу на столичну.

Попит на житло поблизу Києва зростає і за рахунок переселенців з інших регіонів, кажуть у Будівельній групі «Синергія», яка реалізує проєкти в Ірпені.

Фото: paxabay.com

Фото: paxabay.com

«Продовжується внутрішня міграція з небезпечних районів країни у більш безпечні, яким вважається Київщина. Крім базово безпеки, переселенці обирають передмістя столиці як місце для переїзду через наявність тут роботи. За рахунок відтоку зі столиці жителів за кордон виник дефіцит кадрів, який заповнюється переселенцями з інших регіонів», — зауважив The Page директор з продажів Будівельної групи «Синергія» Ігор Марченко.

За його словами, привабливість Ірпеня для придбання житла пояснюється:

  • зручним транспортним сполученням з Києвом;
  • доступом до пересадочних вузлів, наявністю чотирисмугової Новоірпінської траси, вдалими транспортними розв’язками;
  • оточенням лісів, наявністю парків, скверів, широкими можливостями для відпочинку та занять спортом на набережній річки Ірпінь;
  • великою кількістю пропозицій житла в новобудовах та нижчою вартістю квадратного метра порівняно зі столицею.

Чи відновилися темпи будівництва довкола Києва

За даними ЛУН, чимало девелоперів, які мають у портфелі проєкти поблизу Києва, відновили роботу. Компанія «Атлант» реалізує проєкти в Броварах, Коцюбинському, Новосілках. DIM планує до кінця 2024-го ввести в експлуатацію п’ять будинків ЖК Park Lake City в селі Підгірці. «Інтергал-Буд» на четвертий квартал 2024-го запланував ввести в експлуатацію будинки 10 — 13 ЖК «Озерний Гай» у Гатному. IQ Development будує першу секцію ЖК Centr City в Гостомелі, яку має намір здати в кінці року. Alliance Novobud здасть у другому кварталі 2024-го ЖК «Лавандовий» у Броварах.

На перший погляд видається, що робота вирує.

Фото: pexels.com

Фото: pexels.com

«Станом натепер маємо досі суттєву різницю між номінальними темпами, себто тими, які декларують девелопери, і фактичними. З тих проєктів, що будувалися до 24 лютого 2022 року і буцімто відновили роботи, фактично це зробили приблизно 70% станом на зараз. Однак прийнятні темпи будівництва нині, на третій рік повномасштабної війни, мають не більше 40% від загальної кількості. Прийнятні темпи — це мінімум один поверх моноліту в теплий сезон або 6-8% готовності на місяць», — каже The Page оглядачка ринку нерухомості Вікторія Берещак.

За її словами, середній показник затримок по ринку нині сягає 18-24 місяці. Відставання девелоперів, на думку Берещак, пов’язане, зокрема, з наступними чинниками:

  • геополітична ситуація і події на фронті;
  • падіння реального попиту;
  • недосконала фінансова модель компанії;
  • дефіцит кваліфікованих робочих кадрів через мобілізацію і конкуренцію за будівельників із державним сектором, який реалізовує проєкти відновлення.

Яка вартість квадратного метра у новобудовах передмістя

У порівнянні з лютим 2022 року станом натепер середньозважена вартість квадратного метра в Київському регіоні зросла на 27% і сягає 36 тис. грн/кв. м. Проте це усереднені показники, зазначила Вікторія Берещак.

Фото: pexels.com

Фото: pexels.com

«Комплекси з достатньо високими темпами будівництва і ліквідними концепціями та форматами — це передусім місто в місті, поліфункціональний квартал, екокомплекс — за цей час додали в ціні помітно вище за рахунок зосередження уваги платоспроможного покупця, вищих темпів будівництва, а отже, і показників готовності. Різниця подекуди сягає від 5 до 10%», — прокоментувала експертка.

Утім, зростання вартості квадратного метра дещо стримала зміна портрета покупця — на перший план вийшли ті, хто купує житло для себе.

«Після повномасштабного вторгнення рф відбувся відтік інвесторів — клієнтів, які купують нерухомість на котловані для отримання прибутку при перепродажі. Водночас збільшилася частка кінцевих споживачів, які більшість покупок здійснюють для себе, а не з метою подальшого перепродажу. Левова частка наших запитів пов'язана з готовим житлом та житлом, здачу якого чекати від трьох місяців до року», — поділився спостереженнями Ігор Марченко.

Фото: pexels.com

Фото: pexels.com

За даними ЛУН, середня ціна квадратного метра на первинці в Київській області станом на червень 2024 року, порівняно з лютим 2022-го, у сегменті бізнес-класу зросла з $1250 до $1320, а на житло преміум-класу ще не досягли довоєнного ($2540 у лютому 2022-го і $2240 станом натепер). Цікаво, що середня вартість квадратного метра у сегментах комфорт- та економ-класу у передмісті дорівнює довоєнному — $850 та $710 відповідно.

Найвища вартість квадратного метра з-поміж новобудов в області — в ЖК Lion Hills, який зводять у с. Лісники Обухівського району — 2300 $/м². Найдешевше — в ЖК «Молодіжне містечко» в селі Крюківщина.

ЖК економ-класу в передмісті Києва, які вводяться в експлуатацію у 2024 році*

Назва ЖК ЖК Одеський бульвар
Забудовник Атлант
Населений пункт Новосілки
Дата здачі в експуатацію 1 черга - 3 кв., 2 черга - 4 кв.
Ціна за кв.м, $ від 790
Назва ЖК ЖК на Петлюри, 28
Забудовник Атлант
Населений пункт Бровари
Дата здачі в експуатацію буд.№3 - 4 кв.
Ціна за кв.м, $ від 740
Назва ЖК ЖК Атлант
Забудовник Атлант
Населений пункт Коцюбинське
Дата здачі в експуатацію буд.№12,13,16 - 4 кв.
Ціна за кв.м, $ від 680
Назва ЖК ЖК Моя Баварія
Забудовник Одноповерховий Київ
Населений пункт Святопетрівське
Дата здачі в експуатацію буд.№3 - 3 кв.
Ціна за кв.м, $ від 670
Назва ЖК ЖК Сади Вишневі
Забудовник Будінвестконтакт
Населений пункт Вишневе
Дата здачі в експуатацію буд.№9,10 - 2 кв.
Ціна за кв.м, $ від 780
Назва ЖК ЖК Вудлайн
Забудовник Атлант
Населений пункт Новосілки
Дата здачі в експуатацію секція 3 - 3 кв.
Ціна за кв.м, $ від 730
Назва ЖК Клубний будинок „Софія 2“
Забудовник SOFIA
Населений пункт Крюківщина
Дата здачі в експуатацію секції 1,2 - 3 кв.
Ціна за кв.м, $ від 600
Назва ЖК ЖК на Озерній
Забудовник Атлант
Населений пункт Новосілки
Дата здачі в експуатацію буд. №1 - 2 кв.
Ціна за кв.м, $ від 670
Назва ЖК ЖК Sanville Park
Забудовник Санвиль Групп
Населений пункт Святопетрівське
Дата здачі в експуатацію буд.№8,9 - 2 кв.буд.№22 - 3 кв., буд.№14,15 - 4 кв.
Ціна за кв.м, $ від 580
Назва ЖК ЖК Софіївська сфера
Забудовник Сфера житлобуд
Населений пункт Софіївська Борщагівка
Дата здачі в експуатацію буд.Небесної Сотні 26/23 - 2 кв., Небесної Сотні 26/22 - 3 кв.
Ціна за кв.м, $ від 850
Назва ЖК ЖК Brickwood 2
Забудовник Skorobud Development
Населений пункт Гостомель
Дата здачі в експуатацію буд.№2 - 2 кв.
Ціна за кв.м, $ від 540
Назва ЖК ЖК Молодіжне містечко
Забудовник Invide Holding
Населений пункт Крюківщина
Дата здачі в експуатацію 8 черга - 2 кв.
Ціна за кв.м, $ від 510
Назва ЖК ЖК Світанок
Забудовник Регіон Буд
Населений пункт Бориспіль
Дата здачі в експуатацію секції 4 -6 - 4 кв.
Ціна за кв.м, $ від 710
Назва ЖК ЖК Сенсація
Забудовник ДБК-1
Населений пункт Гостомель
Дата здачі в експуатацію буд.№5 - 8 - 4 кв.
Ціна за кв.м, $ від 580

Ставка на енергоефективність

При виборі нерухомості у передмісті окрім ціни та наявності інфраструктури в умовах відключення світла у пріоритеті — енергонезалежність об’єкта, кажуть фахівці.

«Мінімально важливий набір рішень — це заживлення промисловим генератором систем подачі води, ліфтового обладнання та інших інженерних комунікацій. Однак все помітніше зростає запит на використання альтернативних джерел енергії там, де це можливо: наприклад, сонячних панелей для вуличного освітлення і місць загального користування на території», — каже Берещак.

«Наш житловий комплекс City Park в Ірпені має повністю автоматизовану газову котельню, що обладнана сучасними конденсаційними котлами. Котельню забезпечили можливостями оперативного перемикання на роботу від генератора. Це гарантує постійне та безперервне теплопостачання навіть під час можливих перебоїв у роботі основної електромережі. Також у портфелі нашої компанії є житлові комплекси, які мають індивідуальне опалення», — зазначив директор з продажів Будівельної групи «Синергія» Ігор Марченко.

Фото: pexels.com

Фото: pexels.com

У безперебійності своєї роботи зацікавлені і самі девелопери. Адже можливість продовжувати будувати в умовах відсутності електроенергії та вчасна здача об’єкта — додаткова перевага в очах покупця.

Подякувати 🎉