Facebook Pixel

ЄС не може ухвалити 14-й пакет санкцій проти рф: Німеччина блокує рішення

Країни Євросоюзу не змогли домовитися про 14-й пакет санкцій проти росії, оскільки його блокує Німеччина навіть після того, як союз скасував пункти, які Берлін називав проблематичними. Про це пише Reuters з посиланням на власні джерела.

Чому Німеччина блокує 14-й пакет санкцій проти рф

14-й пакет санкцій ЄС проти росії, який посадовці з 27 країн-членів обговорювали більше місяця, передбачають, зокрема, заходи проти нафтових танкерів рф, проти обходу чинних обмежень, а також заборону на перевалку російського зрідженого газу (LPG).

У Німеччині виникли внутрішні розбіжності між її міністерством закордонних справ і офісом канцлера, що вплинуло на вагання щодо нових санкцій, повідомили анонімні джерела Reuters.

Після зауважень Німеччини ЄС видалив пункт, який мав заборонити дочірнім компаніям у третіх країнах реекспорт до рф та реекспорт для використання в рф на рівні контактів, що до цього допомагало обходити санкції.

Проте навіть видалення пункту не змусило Німеччину остаточно підтримати новий пакет санкцій.

Нагадаємо, ЄС запропонував у рамках 14-го пакету санкцій ввести обмеження проти 11 суден рф, які допомагають економіці росії вести війну в Україні. Ці обмеження також мають одностайно підтримати всі 27 країн-членів.

Подякувати 🎉