Facebook Pixel

Російський «газпром» навряд чи відновить довоєнні продажі газу протягом 10 років

Російська газовидобувна і газорозподільна монополія «газпром» навряд чи зможе відновити експортні обсяги газу, що були до лютого 2022-го. Продажі російського газу до ЄС становитимуть 50-75 млрд кубометрів на рік до 2035 року – це менше третини від довоєнного рівня. Про це пише Financial Times з посиланням на звіт компанії.

Quote«Основними наслідками санкцій для «газпрому» та енергетичної галузі росії є скорочення обсягів експорту, які можуть відновитися до рівня 2020-го не раніше 2035 року», – йдеться у документі «газпрому» .

Як західні санкції та війна в Україні вплинули на роботу російського «газпрому»

У звіті «газпрому» зазначили, що газові санкції Заходу у відповідь на війну в Україні завдали шкоди як компанії, так і всьому енергетичному сектору росії. Через це «газпрому» доводиться просити фінансування у кремля, який, своєю чергою, намагається збільшити прибутки за рахунок компанії.

«газпром» – єдина в росії компанія, яка експортує зріджений природній газ (LNG) по трубопроводу, проте не має власної перевіреної технології виробництва. Тому обсяги експорту зменшуються, а також очікується, що роль «газпрому» в газовій галузі знизиться, йдеться у звіті.

Західні санкції перекрили газовій компанії доступ до ключових технологій, таких як турбіни, що допомагають транспортувати газ по трубопроводах, а також до запасних частин і можливості проводити ремонти.

У листопаді 2023-го «газпром» повідомив про збиток у $6,9 млрд, після чого прогнози компанії ще більше погіршилися.

Ниніз росія намагається укласти угоду з Китаєм, щоб збільшити експорт газу до країни. Проєкт «Сила Сибіру 2» має забезпечити рф додаткову потужність у 50 млрд кубометрів на рік, а завершити його планують у 2030 році.

Водночас угода про проєкт «Сила Сибіру 2» під загрозою зриву, оскільки Китай пропонує надто низькі тарифи, що зробить експорт «газпрому» менш прибутковим, навіть якщо компанія відновить довоєнні обсяги.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉