Facebook Pixel

Як санкції Заходу б’ють по експорту природного газу росії

Російська економіка виявилася стійкою до західних санкцій. Водночас обмеження проти проєкту Arctic LNG 2 російської компанії «Новатек» зупиняють плани росії збільшувати видобуток та експорт природного газу (LNG). Про це пише Bloomberg.

Як санкції Заходу впливають на видобуток та експорт природного газу росії

Об’єкт Arctic LNG 2 – проєкт компанії «Новатек», другої за обсягами видобутку природного газу в росії, став першою частиною енергетичного комплексу рф, який ефективно обмежили санкції Заходу.

Через Arctic LNG 2 росія планувала збільшити експорт LNG на нові ринки, альтернативні до ринку ЄС, оскільки Союз зменшив імпорт російського газу від лютого 2022-го.

За даними Bloomberg, нині величезна нова операція росії з природним газом у $25 млрд простоює саме через обмеження США.

Quote«Санкції США працюють напрочуд добре. Вони заблокували Arctic LNG 2 ще до того, як він почав виробництво, заблокували судна до того, як їх можна було доставити», – сказав Малте Хамперт, засновник Арктичного інституту.

Також плани москви відправляти LNG в Азію через Східний морський шлях перекреслили відсутність криголамів і санкції.

Після того, як адміністрація Байдена наклала санкції на об’єкт Arctic LNG 2 у 2023-му, Китай та Індія, які купували та торгували російською нафтою попри обмеження, відмовилися купувати природний газ у рф навіть зі знижкою.

Тепер Євросоюз, який все ще залежний від російського LNG і не бажає обмежувати імпорт, готується ввести деякі власні заходи.

росія планує експортувати понад 100 млн тонн LNG на рік до 2030-го, порівняно з приблизно 31 млн у 2023-му, навіть попри санкції.

Проте навіть уряд починає усвідомлювати масштаби виклику, оскільки санкції накопичуються, а технології впроваджують повільно. За даними Bloomberg, виробництво природного газу в росії може стояти на місці до 2027-го за консервативним сценарієм.

Жоден із трейдерів і аналітиків, яких опитав Bloomberg, не очікує, що російське підприємство з виробництва LNG, яке лише завершило будівництво і запустило одну з трьох виробничих ліній, вийде на повну потужність, поки санкції залишаються чинними.

Нагадаємо, натепер росія є четвертим за величиною експортером LNG у світі і планує збільшувати свою частку. Проте завадити цьому можуть західні санкції.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉