Facebook Pixel

Гендиректор Yasno Сергій Коваленко попереджає, скільки годин на добу зимою 2024-2025 не буде світла

Сергій Коваленко, генеральний директор компанії Yasno, в інтерв’ю The Page зазначив, що попри розширення імпорту електроенергії з Європи і часткове відновлення потужностей, немає сценарію проходження опалювального сезону без дефіциту електроенергії.

Quote«Тобто у нас до осені завершаться всі ремонтні кампанії і вийде на максимум потужності атомна генерація, збільшиться імпорт і частково повернеться генерація ТЕС і гідрогенерація. З іншого боку, піде вниз сонячна генерація, а споживання зростатиме. Тому я вважаю, що середній сценарій – це 30% плюс-мінус 5% дефіциту електроенергії по всій країні», – зазначив Сергій Коваленко.

Проте громадянам для розуміння, до чого слід готуватися, важливо знати, скільки годин на добу в такій ситуації вони будуть зі світлом, а скільки без. Тому The Page попросив Сергія Коваленка зробити відповідні розрахунки.

Quote«Припустимо, є 100% споживання в якомусь місці або по всій країні. Потім у нас виникає 25% дефіциту і виходить 75%. Але ж є критична інфраструктура. Додаємо в середньому до 25% критичної інфраструктури і залишається 50%, які ми розподіляємо рівномірно серед всіх споживачів України. І у нас 50% часу є світло. Якщо дефіцит буде близько 35%, то у нас залишається 40% на всіх споживачів. Тобто це пряма математика. В середньому, це світло по 12 годин на день», – пояснив принцип розрахунків Сергій Коваленко.

Це базовий сценарій для типової української зими. Проте у особливо холодні дні, коли суттєво зростатиме споживання, або певні потужності потребуватимуть ремонту, світло в помешканнях громадян може з’являтися лише по 7 годин на добу. З іншого боку, аномальне тепло взимку може зменшити споживання і дещо покращити ситуацію.

Повна відеоверсія інтерв'ю з Сергієм Коваленком

Подякувати 🎉