Facebook Pixel

Байден заборонив продаж у США програмного забезпечення Касперського через зв'язки з росією

Байден заборонив продаж у США програмного забезпечення Касперського через зв'язки з росією

Байден заборонив продаж у США програмного забезпечення Касперського через зв'язки з росією

Адміністрація Байдена 20 червня оголосила про плани заборонити продаж антивірусного програмного забезпечення російської «Лабораторії Касперського» в США, а міністерка торгівлі Джина Раймондо заявила, що вплив росії на компанію становить значний ризик для безпеки. Про це пише Reuters.

Привілейований доступ до комп'ютерних систем може дозволити програмі викрасти конфіденційну інформацію з американських комп'ютерів або встановити шкідливе програмне забезпечення і затримати критично важливі оновлення, що посилює загрозу, повідомило джерело видання, зазначивши, що серед клієнтів «Лабораторії Касперського» є провайдери критичної інфраструктури, а також державні та місцеві органи влади.

Quote«Росія продемонструвала, що вона має можливість і намір використовувати російські компанії, такі як «Касперський», для збирання і використання у військових цілях особистої інформації американців, і саме тому ми змушені вжити заходів, які ми вживаємо сьогодні», — сказала Раймондо.

Касперський заявив, що вважає рішення США таким, що ґрунтується на «нинішньому геополітичному кліматі і теоретичних міркуваннях, а не на всебічній оцінці цілісності продуктів і сервісів «Касперського». У компанії додали, що їх робота не загрожує національній безпеці США і що вона використовуватиме законні можливості для збереження своєї діяльності.

Посольство росії від коментарів утрималося. Раніше Касперський заявляв, що це приватна компанія, яка не має жодних зв'язків з російським урядом.

За словами Раймондо, нове масштабне правило, що використовує широкі повноваження, створені адміністрацією колишнього президента Дональда Трампа, буде поєднане з іншим кроком щодо внесення трьох підрозділів компанії до списку торговельних обмежень, що завдасть удару по репутації «Касперського» і може негативно вплинути на його закордонні продажі.

Про план внесення компанії з кібербезпеки до списку юридичних осіб, який фактично забороняє американським постачальникам компанії продавати їй продукцію, а також про терміни і деталі заборони на продаж програмного забезпечення вперше повідомило агентство Reuters.

Ці кроки свідчать про те, що адміністрація Байдена намагається знищити будь-які ризики російських кібератак, пов'язані з програмним забезпеченням Касперського, і продовжує тиснути на москву, оскільки її військові дії в Україні набирають обертів, а у Сполучених Штатів закінчуються нові санкції, які вони можуть накласти на росію.

Це також свідчить про те, що адміністрація використовує нові потужні повноваження, які дозволяють їй забороняти або обмежувати транзакції між американськими фірмами та інтернет-, телекомунікаційними і технологічними компаніями з «іноземних супротивників», таких як росія і Китай.

Quote«Ми ніколи не дамо ворожій країні ключі від наших мереж або пристроїв, тому безглуздо думати, що ми продовжимо дозволяти продавати американцям російське програмне забезпечення з максимально глибоким доступом до пристроїв», — заявив голова сенатського комітету з питань розвідки Марк Ворнер.

Нові обмеження на вхідні продажі програмного забезпечення «Касперського», які також заборонятимуть завантаження оновлень, перепродаж і ліцензування продукту, набудуть чинності 29 вересня, через 100 днів після публікації, щоб дати компаніям час на пошук альтернатив. Новий бізнес «Касперського» в США буде заблокований через 30 днів після оголошення обмежень.

Продажі продуктів з білою етикеткою, які інтегрують «Касперського» в програмне забезпечення, що продається під іншою торговою маркою, також будуть заборонені, повідомило джерело видання, додавши, що Міністерство торгівлі повідомить компанії перед тим, як вживати проти них примусових заходів.

Міністерство торгівлі також внесе до списку два російських і один британський підрозділи «Касперського» за ймовірну співпрацю з російською військовою розвідкою з метою підтримки цілей кіберрозвідки москви.

Російський бізнес Касперського вже підпадає під масштабні експортні обмеження США через вторгнення москви в Україну. Але його британський підрозділ тепер буде фактично позбавлений можливості отримувати товари від американських постачальників.

Зростаючий тиск на Касперського

«Касперський» вже давно перебуває під прицілом американських регуляторів. У 2017 році Міністерство внутрішньої безпеки США заборонило його флагманський антивірусний продукт у федеральних мережах, звинувативши його у зв'язках з російською розвідкою і зазначивши, що російське законодавство дозволяє спецслужбам вимагати допомоги від «Касперського» і перехоплювати комунікації, що використовують російські мережі.

У ЗМІ з'явилися повідомлення, що «Лабораторія Касперського» причетна до вилучення хакерських інструментів у співробітника Агентства національної безпеки, які опинилися в руках російського уряду. У відповідь «Касперський» заявив, що натрапив на код, але запевнив, що треті особи його не бачили.

Тиск на американський бізнес компанії посилився після дій москви проти Києва. Уряд США в приватному порядку попередив деякі американські компанії наступного дня після вторгнення росії в Україну, що москва може маніпулювати програмним забезпеченням, розробленим Касперським, з метою заподіяння шкоди.

Війна також спонукала Міністерство торгівлі посилити перевірку програмного забезпечення з точки зору національної безпеки.

Згідно з новими правилами, продавці та посередники, які порушують обмеження, будуть оштрафовані Міністерством торгівлі, додало джерело Reuters. Якщо хтось навмисно порушить заборону, Міністерство юстиції може порушити кримінальну справу. Користувачам програмного забезпечення не загрожує юридичне покарання, але їм буде наполегливо рекомендовано припинити його використання.

Компанія «Касперський», яка має британську холдингову компанію і працює в штаті Массачусетс, заявила в корпоративному профілі, що в 2022 році отримала дохід у розмірі $752 млн від більш ніж 220 000 корпоративних клієнтів у близько 200 країнах. На її веб-сайті серед клієнтів перераховані італійський виробник автомобілів Piaggio, Volkswagen, роздрібний підрозділ в Іспанії та Олімпійський комітет Катару.

Подякувати 🎉