Facebook Pixel

Хроніка економічної війни світу проти Росії: нове на 26 березня

Після нападу на Україну Росія зіткнулася з економічними проблемами та санкціями з боку багатьох країн та міжнародних організацій. У самій РФ влада називає це економічною війною. The Page підготувало добірку останніх повідомлень про це на 26 березня.

Економіка

Обсяги торгів валютою в РФ з кінця лютого впали до рівня 2008 року, а рубль став найволатильнішою валютою світу, обігнавши турецьку ліру та бразильський реал.

Після обвалу, пов'язаного з початком російської «спецоперації» в Україні, курс рубля останніми днями закріпився нижче 100 за долар. Під час торгів у п'ятницю, 25 березня, російська валюта зміцнювалася до 92 за долар — максимум з 1 березня, і до 98,11 за євро — вперше з 28 лютого. Зростання курсу на новинах про переведення розрахунків за газ у рублі – це короткострокова емоційна реакція, вважають експерти. Це з тим, що сьогодні курс рубля визначається регуляторними процесами, а чи не ринковими чинниками.

Французька страхова компанія Axa припиняє нові інвестиції в російські активи і не перестрахуватиме місцеві страхові компанії.

Інститут ВЕБ.РФ оцінив вплив санкцій на доходи росіян — вони до кінця року можуть знизитися на 12%.

Найбільша банківська група Нідерландів ING Bank вирішила відмовитися від будь-яких нових бізнес-контактів з будь-якими російськими чи білоруськими компаніями по всьому світу.

Фінська компанія Wartsila, провідний виробник суднових двигунів, призупинила бізнес із РФ, у тому числі навчання роботі з обладнанням. Її німецький конкурент MAN Energy Solutions поки переглядає контракти, посилюючи торговельний тиск на Москву.

Влада Катару має намір наростити постачання зрідженого природного газу до Європи. Міністр з питань енергетики країни сказав, що співпрацю Катару та Європи в енергетичній сфері слід розглядати виключно у контексті комерційних відносин, а не як «стратегічне протистояння з РФ».

Мінекономіки Німеччини має намір до літа вдвічі скоротити імпорт нафти з Росії, а на осінь нафтопродукти з Росії планується замінити вугіллям.

Санкції

До списку фірм, що загрожують національній безпеці США, потрапив великий російський виробник антивірусного програмного забезпечення – «Лабораторія Касперського». Тепер бізнес в Америці для цієї компанії дуже обмежений.

Канада запроваджує санкції проти 160 членів Ради Федерації РФ. Також найближчими днями буде введено додаткові санкції щодо експорту товарів та технологій до Росії.

Адміністрація президента США готує санкції проти російських компаній, які надають товари та послуги для військових та розвідувальних служб, повідомила газета WSJ. Обмеження можуть бути введені наступного тижня.

США обіцяють покарати країни, які допомагають Москві ухилятися від санкцій. Йдеться про Індію, Китай, Саудівську Аравію, ОАЕ та Вірменію, повідомила Financial Times.

Суспільство

Сервіс Spotify припинить роботу в Росії через закон про фейки для військових. На думку компанії, він може загрожувати її співробітникам та слухачам.

Соцмережа TikTok заборонила користувачам із РФ викладати ролики навіть із використанням VPN. Ще 6 березня вона заборонила російським користувачам завантажувати новий контент та вести прямі трансляції. Для них у TikTok залишилася доступною лише функція листування.

Прем'єра російського фільму «Ампір V» за романом Віктора Пєлєвіна, запланована на 31 березня, переноситься на невизначений термін. Це з тим, що стрічці не видали прокатне посвідчення.

Чемпіонат світу з фігурного катання у ці дні проходить без росіян, яким заборонено брати участь у міжнародних спортивних змаганнях. У відповідь РФ проводить власне змагання у ці вихідні, 26 та 27 березня.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉