Facebook Pixel

США дозволили Україні завдавати ударів по рф американською зброєю будь-де біля кордону

У США заявили, що Україна зможе завдавати ударів по росії американською зброєю в будь-якому місці, де її сили атакують через кордон, а не лише біля Харківщини. Водночас удари по дальніх частинах рф все ще заборонені. Про це пише Politico.

Quote«Угода з Україною про атаки американською зброєю по росії поширюється на всі території, де сили рф перетинають кордон з російської сторони на українську, щоб спробувати захопити українські території», – сказав радник з питань національної безпеки США Джейк Салліван.

росія останніми днями заявляла, що планує почати наступ у напрямку Сум, що також біля російського кордону. Якщо це станеться, зброю США можна буде використовувати і там, сказав Салліван.

Quote«Це не про географію. Це про здоровий глузд. Якщо росія атакує або збирається атакувати Україну зі своєї території, має сенс дозволити Україні завдати удару по силах, що атакують з-за кордону», – каже радник нацбезпеки США.

Офіційні особи США наполягають, що дозвіл для України завдавати ударів усередині росії не є зміною політики щодо використання американської зброї. Спочатку цей крок був лише в контексті штурму Харкова, але це не виключало можливість відбивати інші транскордонні атаки, сказав один із чиновників.

Водночас США все ще не дозволяють Україні завдавати ударів по дальніх частинах всередині росії.

Нагадаємо, наприкінці травня 2024-го адміністрація Байдена дозволила Україні завдавати ударів по росії американською зброєю, що надходить у рамках військової допомоги від США. Проте атакувати можна було лише території, що межують з Харківщиною.

Подякувати 🎉