Facebook Pixel

Уряд України хоче встановити мінімальні експортні ціни на агропродукти: УЗА проти

Уряд України хоче встановити мінімальні експортні ціни на деякі агропродукти. Українська зернова асоціація (УЗА) не підтримує таке рішення, оскільки це скоротить експорт зерна та призведе до збитків для фермерів. Про це пише Reuters.

Чому уряд України хоче встановити мінімальні експортні ціни на агропродукти

Після того, як Європейський Союз ввів «митний безвіз» для України після початку великої війни, європейські фермери почали протести, оскільки вони втрачають доходи через дешевий український імпорт.

У відповідь на це ЄС ввів обмеження на деякі «чутливі» українські товари – яйця, курятину, цукор, овес, кукурудзу, лущене зерно та мед. Якщо їхній експорт перевищує середнє значення обсягів у період між 1 липня 2021-го та 31 грудня 2023-го, то ЄС повторно вводить на них мита.

Уряд України зробив розрахунки для встановлення мінімальних експортних цін на деякі агропродукти, зокрема, пшеницю, кукурудзу, соняшникову олію, сою, ріпак, проте заступник міністра сільського господарства Михайло Соколов заявив, що нові правила почнуть діяти не раніше серпня 2024-го.

За словами Соколова, для запуску механізму мінімальних цін необхідно ухвалити урядові документи, а також нова схема не враховує особливості ф’ючерсних контрактів.

Чому УЗА виступає проти мінімальних експортних цін на українські агропродукти

В Українській зерновій асоціації заявили, що введення мінімальних цін на деякий український агроекспорт негативно позначиться на роботі експортерів, підірве довіру міжнародних партнерів до українських контрагентів, ускладнить експортну діяльності та знизить конкурентоспроможність українських товарів на світовому ринку.

Також в УЗА попереджають, що нові правила можуть поставити під загрозу половину українського експорту, зруйнувати систему ф’ючерсних контрактів і призвести до невизначеності на ринку щодо виконання зобов'язань експортерів і закупівлі зерна.

Quote«Це перетворює Україну на спотовий ринок з усіма наслідками, включаючи відсутність передбачуваності та здатності аграріїв цивілізовано управляти своїми ризиками, укладаючи ф’ючерсні контракти з прив'язкою до цін на світових біржах», – йдеться у заяві УЗА.

Нагадаємо, Україна перетнула межу імпортних обмежень ЄС у рамках «митного безвізу», тому Єврокомісія знову введе мита на яйця, а також овес, а пізніше, ймовірно, на цукор.

Подякувати 🎉