Facebook Pixel

Путін подарував північнокорейському диктатору автомобіль, зібраний із південнокорейських деталей

Путін і Кім Чен Ин біля автомобіля Aurus

Путін і Кім Чен Ин біля автомобіля Aurus

Під час недавнього візиту до КНДР Путін подарував Кім Чен Ину лімузин Aurus російського виробництва. Два диктатори роз'їжджали в ньому Пхеньяном, щоб продемонструвати свій антизахідний альянс.

Цей розкішний автомобіль був представлений у 2018 році, заявлялося, що він «покликаний уособлювати внутрішню майстерність Росії» та знизити залежність від імпортних технологій та товарів. Проте митні дані показують, що компанія, яка його виробляє, використовує імпортні деталі на мільйони доларів, багато з яких надходять до Росії з країни, яку Кім назвав «головним ворогом» – Південної Кореї.

Згідно з митними записами, пише Reuters, у період з 2018 по 2023 рік Росія імпортувала обладнання та комплектуючі на суму не менше $34 млн для збирання автомобілів та мотоциклів Aurus.

Путін і Кім Чен Ин катаються на автомобілі Aurus (відео)

До переліку увійшли деталі кузова автомобіля, датчики, програмовані контролери, перемикачі, зварювальне обладнання та інші компоненти на суму майже $15,5 млн, імпортовані з Південної Кореї. Деталі також імпортувалися із Китаю, Індії, Туреччини, Італії та інших країн ЄС.

Закордонні поставки для Aurus продовжилися і після повномасштабного вторгнення Росії в Україну: товари на суму майже $16 млн, включаючи 5 млн. доларів, вироблені в Південній Кореї, були імпортовані з лютого 2022 року.

Reuters не змогло визначити, які іноземні імпортні деталі опинилися в автомобілі, подарованому Кіму. Агентство також зазначає, що цей імпорт не був порушенням санкцій – ТОВ «Аурус» потрапило під санкції США тільки у лютому 2024 року.

Седан Aurus був розроблений російським державним науково-дослідним інститутом НАМІ у партнерстві з російським автовиробником Sollers, який незабаром продав свою частку.

Компанія Aurus Motors запустила офіційне виробництво в Татарстані у 2021 році, раніше автомобіль вироблявся в невеликих експериментальних обсягах в НАМІ. Цього року вона розпочне додаткове виробництво у Санкт-Петербурзі на колишньому заводі Toyota.

Південнокорейські компанії були серед найбільших постачальників Aurus, включаючи виробника промислового обладнання Kyungki Industrial, виробника кузовних деталей для автомобілів BYT та постачальника акумуляторів Enertech International.

Постачальниками також стали італійський виробник пластикових деталей Industrie Ilpea та гонконгська компанія Rain Electronics.

Представник Kyungki Industrial підтвердив, що компанія постачала деталі ТОВ «Аурус» і продовжує це робити. Компанія не стурбована можливими санкціями, сказав співрозмовник.

Зв'язатися з підприємством Rain Electronics для отримання коментарів не вдалося. Коли кореспондент Reuters відвідав адресу, вказану в інтернеті як офіс компанії в Гонконгу, не було виявлено жодних слідів Rain Electronics ні на вказаному в інтернеті поверсі, ні у всій офісній будівлі.

Компанії BYT, Enertech International та Industrie Ilpea не відповіли на запити Reuters про коментарі.

Aurus Senat є офіційним автомобілем президента Росії.

Ціни на автомобілі Aurus (їх чотири моделі, включаючи позашляховик та броньовану версію) починаються від 46,6 млн рублів ($528,4 тисячі).

За даними аналітичного агентства «Автостат», у 2023 році компанія Aurus реалізувала в Росії 107 автомобілів.

Подякувати 🎉