Facebook Pixel

У США розглядають можливість замінити Байдена на президентських перегонах

Після слабкого виступу 28 червня кандидата в президенти від демократів Джо Байдена на дебатах проти Дональда Трампа, кандидата від республіканців, американські політики та ЗМІ почали обговорювати, ким можна замінити 81-річного Байдена у президентських перегонах.

60% виборців, опитаних після дебатів, хочуть, щоб Байдена замінили як кандидата. Вінцем цього стала позиція редакції The New York Times, яка вважає, що «президент Байден повинен вийти з перегонів, щоб послужити своїй країні». Про це вже кілька днів «шушукається» весь істеблішмент Демократичної партії.

The Page розповідає, чи можлива заміна кандидата, яким чином це може статися, хто є потенційними претендентами та як вони ставляться до України.

Як американці оцінюють виступ Байдена на дебатах з Трампом

Quote«Погані вечори дебатів трапляються. Повірте, я знаю. Але ці вибори – це вибір між тим, хто все життя боровся за простих людей, і тим, хто дбає лише про себе, – захищає Байдена колишній президент США Барак Обама. – Між тим, хто говорить правду, хто знає, що добре, а що погано, і донесе її до американського народу прямо, і тим, хто бреше крізь зуби заради власної вигоди. Дебати цього не змінили, і саме тому так багато поставлено на карту в листопаді».

Проте більшість респондентів Axios – 57% з тих, хто дивився дебати, – сказали, що Трамп переміг Байдена. За даними онлайн-опитування CNN, що було проведено під час дебатів, Трамп взагалі набрав 67%.

Нагадаємо, що боротьба на виборах у США ведеться саме за незалежних виборців і штати, де більшість не є ані демократами, ані республіканцями. Наразі Трамп випереджає Байдена в більшості «нейтральних» штатів.

Виступ Байдена справді був слабким, на думку американців, але традиційно у президентських перегонах у США передбачається три раунди дебатів, тому у діючого президента ще є шанс змінити ситуацію.

Багато хто не зрозумів моменту дебатів, коли два діди почали говорити про гольф, замість будь-чого іншого важливішого у світі (відео)

Хто і як може замінити Джо Байдена у президентських перегонах

Відповідь на це питання проста: якщо із чинним кандидатом нічого не станеться і він не відмовиться від балотування, то ніхто.

На праймеріз від Демократичної партії Джо Байден переміг буквально в усіх штатах США, окрім Американського Самоа, тому є законним кандидатом. Але якщо він зніме свою кандидатуру до чи під час національного з’їзду Демпартій, що пройде 19-22 серпня в Чикаго, делегати зможуть запропонувати замість нього фактично будь-якого кандидата.

Якщо із будь-яких причин це станеться уже після з’їзду, кейс розглядатиме Федеральна виборча комісія США. Формально вона має призначити кандидаткою тільки віцепрезидентку Камалу Гарріс.

Хто може стати альтернативними кандидатами від Демократичної партії

Оскільки в Демократичній партії США почалися розмови про заміну Джо Байдена, розглянемо потенційні варіанти.

  • Камала Гарріс. Найбільш очевидний кандидат – віцепрезидентка в адміністрації Байдена. Оскільки Демократична партія функціонує як політична машина, інерція може штовхати саме цей варіант. Однак Гарріс має невисоку популярність і ще сильніше програє Дональду Трампу за всіма опитуваннями, тому не виглядає краще за Байдена. Її відношення до України повністю дублює позицію Джо Байдена та його кабінету.
  • Мішель Обама. Найбільш хайповий варіант – висування дружини Барака Обами. Але Мішель уже кілька разів відхрестилась від можливості замінити Байдена і підтримала його кампанію. Мішель має високу впізнаваність серед американців – близько 60% завдяки своєму чоловікові, але не має політичного досвіду, що може негативно позначитися на її кампанії. Часу ліпити для неї гарний імідж у піарників партії не залишилось.

Мішель Обама разом зі своїм чоловіком висловила рішучу підтримку Україні і засудила дії росії.

  • Ґевін Ньюсом. Губернатор Каліфорнії має добру національну впізнаваність (вищу за Камалу Гарріс) і здатність ефективно комунікувати. Проте його занадто ліві погляди (захищає ЛГБТ+ у всіх проявах, аборти на пізніх стадіях, заборону вогнепальної зброї) можуть бути не дуже популярними в ключових штатах Середнього Заходу, за які й іде головна боротьба. До того ж 47% каліфорнійців не схвалюють його роботу.

Ньюсом заборонив держустановам співпрацювати з росією. Він навіть розповідав про історичні зв'язки з Україною штату через наявність там великої діаспори. Ньюсом підкреслив відданість Каліфорнії підтримці українського народу та фундаментальних прав і свобод, які він захищає.

  • Джей Прітцкер. Губернатор Іллінойсу має фінансову підтримку і більш підходить для Мідвесту. Його кампанія, заснована на самостійному праві жінок вирішувати у питанні абортів, може зацікавити виборців у цьому регіоні. Але Прітцкер не дуже харизматичний і не має високої національної впізнаваності. Ба більше, навіть у власному штаті майже 50% громадян не схвально ставляться до його роботи.

Прітцкер висловив рішучу підтримку Україні, підписав закон, який вимагає від державних пенсійних систем відмовитися від участі в російських компаніях і забороняє державним органам укладати з ними контракти. Прітцкер також брав участь у мітингах на підтримку України, підкреслюючи свій особистий зв'язок з нашою країною як правнук українського біженця.

  • Джош Шапіро. Губернатор Пенсильванії з рейтингом схвалення його роботи вище 60%, що багато. Водночас у штаті роботу президента Байдена схвалюють лише 35% виборців, при цьому Пенсильванія є одним із вирішальних штатів для цих перегонів. Шапіро міг би стати виграшним варіантом, якби Демократична партія раніше зробила його кандидатом, бо він є маловпізнаваним на рівні країни.

Шапіро допомагав збирати гроші на потреби України через офіційні фонди, аби ті не потрапили до скамерів, дії росії засудив.

Тож у Демократичної партії є непогані кандидати, але до виборів президента США залишилося трохи менше ніж п’ять місяців, що зовсім недостатньо, аби з кваліфікованого місцевого політика зробити впізнавану по всій країні особистість.

Найвірогіднішою заміною Байдену здається кандидатура Гевіна Ньюса через його впізнаваність в країні. Він робить турне штатами, 2023 року дебатував із губернатором Флориди Роном Десантісом. Але його повістка є ще лівішою за Байдена, що не дуже приваблює середнього виборця, особливо у незалежних штатах. Тому виходить, що замінювати Байдена особливо й немає ким.

Подякувати 🎉