Facebook Pixel

Губернатор-антивакцинатор: хто може замінити Дональда Трампа на виборах президента США

На наступних президентських виборах у США кандидатом від республіканців може бути не Дональд Трамп, а губернатор Флориди Рон Десантіс.

Десантіс, який отримав переконливу перемогу в першому турі на проміжних виборах до Конгресу США, міг би покращити ситуацію з підтримкою Республіканської партії, хоча Трамп вважає, що це їй зашкодить.

Утім, як уже писало The Page, на думку американських політичних аналітиків, саме Трамп не дав змогу республіканцям здійснити «червону хвилю» на останніх виборах через свою риторику та непопулярних кандидатів від ізоляціоністів.

Погрози Десантісу та тривога в штабі Трампа в ніч виборів

Дональд Трамп стривожений чутками про балотування Рона Десантіса на виборах президента. Фото: Getty Images

Дональд Трамп стривожений чутками про балотування Рона Десантіса на виборах президента. Фото: Getty Images

Трамп, зі свого боку, застеріг Десантіса від балотування у 2024 році, погрожуючи оприлюднити якусь інформацію про конкурента у власній партії, яка його компроментує, пише BBC.

Очікується, що Дональд Трамп оголосить свою кандидатуру на майбутні вибори президента США 15 листопада. Тим часом чутки про те, що Десантіс також може балотуватися, поширюються все більше.

Святкування з нагоди його перемоги у Флориді було бурхливим, прихильники переможця скандували «Ще два роки!», маючи на увазі вибори президента США, адже губернаторський термін складає 4 роки, повідомляє The Guardian.

Рон ДеСантіс здобув приголомшливу перемогу на виборах у Флориді. Фото: Getty Images

Рон ДеСантіс здобув приголомшливу перемогу на виборах у Флориді. Фото: Getty Images

Тим часом атмосфера в будинку Трампа у Флориді, Мар-а-Лаго, у ніч виборів була тривожною. Очевидно, побоюючись конкуренції з популярнішим колегою по партії, Трамп заявив Fox News:

Quote«Я не знаю, чи він піде на вибори. Я вважаю, якщо він піде, то може дуже нашкодити собі. Я не думаю, що це буде добре для партії».

Уже не вперше Трамп погрожує видати шкідливу інформацію про конкурентів, зазначає BBC. Цікаво, що водночас він назвав Десантіса «хорошим хлопцем», запевнивши:

Quote«Між нами немає сварки, і в опитуваннях я значно вище».

Антивакцинаторство та обмеження прав ЛГБТ: чим відомий Рон Десантіс

Рон Десантіс виступає проти обовʼязкової вакцинації та викладання у школах інформації про ЛГБТ+. Фото: Getty Images

Рон Десантіс виступає проти обовʼязкової вакцинації та викладання у школах інформації про ЛГБТ+. Фото: Getty Images

Видання зазначає, що Десантіс — новачок у політиці, але його загальна впізнаваність зросла відтоді, як він посів посаду губернатора Флориди у 2019 році.

Політик позиціонує себе як захоплений поборник консерватизму. Тепер він знову обійняв свою посаду, перевершивши всі очікування щодо кількості голосів (обігнав свого конкурента-демократа майже на 20).

У Десантіса справді є шанси скласти конкуренцію Трампу, пише The Guardian: опитування умовного поля республіканців у 2024 році надає Трампу значну перевагу, але Десантіс є єдиним ім’ям, яке регулярно отримує двозначну підтримку. Поки що він перемагає в опитуваннях, у яких Трампа не враховують.

Проте джерела медіа зазначають, що Десантіс може відмовитися від балотування, не бажаючи конфронтації з Дональдом Трампом і плануючи дочекатися виборів президента 2028 року.

Дональд Трамп може отримати серйозного конкурента у власній партії. Фото: Getty Images

Дональд Трамп може отримати серйозного конкурента у власній партії. Фото: Getty Images

Щодо політичної позиції, то Десантіс відомий критикою політики жорстких карантинних обмежень, обовʼязковості щеплень, боротьбою з лівими ідеями (наприклад, він запровадив у Флориді День жертв комунізму).

Крім того, він увів законодавчі обмеження на доступ школярів до 10 років до інформації щодо СОГІ (сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності), за що його жорстко критикує ЛГБТ-спільнота штату.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉