Facebook Pixel

Чому Трамп головна небезпека для світу та України у 2024 році

Чому Трамп небезпечний для світу?

Чому Трамп небезпечний для світу?

Головна загроза світу у 2024 році – це не росія, Китай, нова фінансова криза чи вірус, а Дональд Трамп. Саме таку думку просуває The Economist у своєму великому матеріалі.

Трамп залишається лідером на праймеріз Республіканської партії і за кількома опитуваннями випереджає чинного президента Джо Байдена в найбільш конкурентних штатах.

Тож The Page передає головні твердження авторитетного американського видання разом із поясненнями.

До чого призведе друге президенство Трампа для світу

Ймовірність перемоги Трампа на виборах президента США у 2024 році станом на зараз перевищує 50%. Шанси Джо Байдена нині оцінюються нижче. Цивільні позови та кримінальні переслідування лише зміцнили рейтинг експрезидента. Водночас суттєва частина чорношкірих і латиноамериканських виборців, які десятиліттями підтримували демократів, відвертаються від них.

Наступному президенту США доведеться діяти в умовах кризи демократії як у внутрішній, так і в зовнішній політиці. Американське суспільство розколоте брехнею Трампа про перемогу на виборах у 2020 році, яку він використовує для маніпулювання та залякування співвітчизників.

Тим часом за кордоном зростає ворожість до США, яким кидають виклик росія, Іран і Китай. Перемога цих автократій означатиме, що у світі панує право сильного, наполягає The Economist.

Видання стверджує, що в разі перемоги на виборах Трамп планує віддати найважливіші посади своїм відданим прихильникам, нехтувати належними процесами та, можливо, громадянськими правами всередині США. А це своєю чергою підсилило б риторику російської та китайської пропаганди про те, що США такі ж «погані хлопці», які тільки маскують свої наміри під різні мотиви, а насправді США нічим не відрізняються від авторитарних режимів, а є лише лицеміром.

14 серпня Трампу було висунуто звинувачення в масовій злочинній змові з метою незаконно скасувати його поразку на виборах у Джорджії 2020 року

14 серпня Трампу було висунуто звинувачення в масовій злочинній змові з метою незаконно скасувати його поразку на виборах у Джорджії 2020 року

Протекціоністські наміри Трампа також загрожують економіці. Під час його першого терміну збільшення митних зборів і зменшення податків підживили економіку, проте з нинішнім бюджетним дефіцитом такі заходи призведуть до посилення інфляції, наполягають автори The Economist.

Зовнішня політика Трампа призведе до ще більших конфліктів: Україна та Тайвань

Трамп вважає, що для Америки витрачати кров і гроші в Європі – погана угода. Тому він погрожує завершити війну в Україні за один день і зруйнувати НАТО, можливо, відмовившись від зобов’язання Америки розглядати напад на одну країну як напад на всі.

На Близькому Сході Трамп, ймовірно, беззастережно підтримає Ізраїль, хоч би це розпалювало конфлікт у регіоні. В Азії він буде схильний укласти угоду з Сі Цзіньпіном про відмову від Тайваню, тому що він не розуміє, чому Америка вступає у війну з наддержавою, що володіє ядерною зброєю, заради вигоди крихітного острова.

Водночас дипломатичні підходи Трампа могли б мати певні позитивні результати: його байдужість до прав людини може допомогти домовитися з урядом Саудівської Аравії після закінчення війни в Газі та зміцнити відносини з урядом Нарендри Моді в Індії.

Політика щодо Європи може стати стимулом путіну

Знаючи, що США покине Європу, путін мав би ще один стимул продовжувати війну в Україні на виснаження та відбивати колишні радянські країни, такі як Молдова чи країни Балтії. Розраховуючи, що Трамп не підтримує своїх союзників, Японія та Південна Корея можуть отримати ядерну зброю. Затиснутий між президентом, що укладає угоди, і його офіційними особами, що прагнуть конфронтації, Китай може легко прорахуватися щодо Тайваню з катастрофічними наслідками.

Другий термін Трампа може стати переломним. Його плани зустріли б менший опір. І оскільки Америка проголосувала б за нього, знаючи найгірше, її моральний авторитет впав би. Вибори вирішуватимуть десятки тисяч виборців лише в кількох штатах. У 2024 році від їхніх бюлетенів залежатиме доля світу.

Про Трампа вже писали таке під час президентської гонки 2016 року

Чи є Трамп настільки небезпечним, адже схоже про Дональда вже казали в 2016 році, тоді все вийшло точно непогано навіть на думку того ж The Economist.Фото: by Joe Raedle / Getty

Чи є Трамп настільки небезпечним, адже схоже про Дональда вже казали в 2016 році, тоді все вийшло точно непогано навіть на думку того ж The Economist.Фото: by Joe Raedle / Getty

Quote«Обрання Дональда Трампа президентом — це не що інше, як трагедія для американської республіки, трагедія для конституції і ... огидна подія в історії Сполучених Штатів і ліберальної демократії... Неможливо реагувати на цей момент інакше, ніж з огидою і глибокою тривогою», – написав після обрання Трампа Девід Ремнік, редактор The New Yorker

Так само про перемогу Трампа переживали й у Guardian:

Quote«Вони побоюються, що Трамп виконає всі обіцянки – і погрози – які він давав протягом останніх 18 місяців. Що, якщо він піде далі і депортує 11,3 мільйона нелегальних мігрантів? Що, якщо він дійсно заборонить всім мусульманам в'їзд в країну? Що, якщо він спробує використати державні повноваження, щоб переслідувати медіаорганізації, які його критикували, такими як Washington Post, наприклад? Що, якщо він скасує право на аборт, навіть запровадить «певну форму покарання» для жінок, які переривають вагітність, як він колись пропонував? І що, якщо він дійсно побудує цю стіну?»

Навіть стіну на кордоні з Мексикою Трампу закінчити не дали, але наразі вже й деякі демократи підтримують такі та інші колись протрампівські заходи проти нелегальної міграції, а ще 7 років тому вони здавалися кошмаром. Тож чи буде нова каденція Трампа настільки жахливою, як про це пише The Economist, гарне запитання.

Подякувати 🎉