Facebook Pixel

Сі досі диктатор, але відносини США з Китаєм покращуються: про що домовилися Сі і Байден

Про що домовились Сі Цзіньпін із Байденом

Про що домовились Сі Цзіньпін із Байденом

Президент найвпливовішої країни та першої економіки світу Джо Байден провів чотиригодинні перемовини з головою КНР, другої економіки, Сі Цзіньпіном увечері 15 листопада за українським часом.

Два лідери зустрілися на економічному саміті Азійсько-Тихоокеанського економічного співробітництва, аби прояснити та розв’язати як мінімум економічний конфлікт і політичну напругу між двома державами.

Як цю подію висвітлювали західні ЗМІ, про що говорили лідери двох країн та яких дійшли результатів, розповідає The Page.

Прогрес у відносинах є, але Сі «досі диктатор»

Приблизно так можна охарактеризувати головний меседж Джо Байдена після чотиригодинної розмови з Сі Цзіньпіном.

Президент США сказав, що переговори з Сі були «одними з найбільш конструктивних і продуктивних дискусій, які ми мали». Але також він зазначив, що сторони не завжди погоджувались одна з одною.

Байден мав на меті використати цю зустріч для того, щоб поставити американо-китайські відносини на більш стійку основу після місяців напруженості між двома наддержавами. За даними CNN, напередодні переговорів американські офіційні особи намагалися бути обережними щодо прогнозів, заявляючи, що не очікують довгого списку результатів або навіть спільної заяви лідерів (якої так і не відбулося), як це прийнято після таких самітів.

Джо Байден під час виступу після зустрічі з лідером Китаю. Байден вважає, що перемовини були відносно успішними та прояснили позиції обох держав

Джо Байден під час виступу після зустрічі з лідером Китаю. Байден вважає, що перемовини були відносно успішними та прояснили позиції обох держав

Метою переговорів №1, як видається, було відновлення каналів комунікації, головним чином через військових, щоб уникнути непорозумінь або прорахунків, які, як побоюються американські чиновники, можуть призвести до відкритого конфлікту.

Quote«Моя відповідальність полягає в тому, щоб зробити це раціональним і керованим, щоб це не призвело до конфлікту. Це те, про що я говорю», – сказав Байден після зустрічі.

Сі погодився на механізми, які дозволять усунути потенційні військові прорахунки, і домовився про проведення форумів, на яких обидві сторони зможуть представити свої занепокоєння.

Головна точка напруги між США і Китаєм – Тайвань

Quote«Китай не планує перевершити або змістити Сполучені Штати, і США не повинні планувати придушення або стримування Китаю», — сказав Сі.

Він чітко дав зрозуміти, що занепокоєння з приводу Тайваню є найбільшим і найнебезпечнішим питанням в американо-китайських відносинах.

Сі сказав, що Китай віддає перевагу «мирному возз'єднанню», і виклав умови, за яких може бути застосована сила. Байден у відповідь повторив, що позиція США полягає у підтримці миру і стабільності в регіоні.

Диктатор Китаю у своїй промові після зустрічі з Байденом не був настільки щасливий, він висловлював різного роду думки, але наполягав, що конфронтація між США та КНР не буде вигідною для обох країн

Диктатор Китаю у своїй промові після зустрічі з Байденом не був настільки щасливий, він висловлював різного роду думки, але наполягав, що конфронтація між США та КНР не буде вигідною для обох країн

Звісно, коли Китай акцентує увагу на мирному «возз'єднанню», він ніколи не має на увазі те, що питатиме тайванців, чи хочуть вони цього. «Возз'єднання» просто має бути у риториці КНР: «мирне» або із застосуванням сили.

Quote«Президент Сі відповів: «Послухайте, мир – це добре, але в якийсь момент нам потрібно рухатися до розв’язування проблеми в більш широкому сенсі», – сказав високопоставлений американський чиновник CNN. Голова Китаю закликав США припинити озброєння Тайваню і підтримати «мирне возз'єднання» Китаю.

Військові технології, фентаніл і заяви Китаю

Байден заявив, що Китай погодився переслідувати компанії, які виробляють хімічні речовини для фентанілу — потужного наркотику, що спричинив наркокризу в США, від якої помирають близько 50 тис. американців щороку. Сполучені Штати уважно стежитимуть за тим, чи буде Китай дотримуватися зобов'язань, взятих на саміті.

Під час однієї з розмов про обмеження, які США запровадили щодо експорту технологій до КНР, Сі порівняв ці кроки з «технологічним стримуванням». Байден у відповідь прямо заявив, що Штати не збираються надавати Китаю технології, які можуть бути використані проти нього у військовому плані.

Quote«Для двох великих країн, Китаю і Сполучених Штатів, повернутися спиною один до одного – не варіант. Конфлікт і конфронтація мають нестерпні наслідки для обох сторін», – зазначив Сі, але чи можна вірити заявам КНР — це окреме питання як американської преси, так і світової дипломатії.

Можливою ознакою потепління відносин є те, що Сі пообіцяв, що Китай надішле нових панд до США. Ба більше, він сказав, що хоче «поглибити дружні зв'язки між народами».

Надсилання панд Китаєм є справді важливим і має окремий термін «Panda diplomacy». КНР використовує культурне значення і глобальну привабливість панд для полегшення і зміцнення дипломатичних відносин між ним та іншими країнами.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉