Facebook Pixel

Які республіканські кандидати в президенти США підтримують Україну, а які — ні

Більшість кандидатів на президентські вибори в США від Республіканців підтримують допомогу Україні, але є кілька але

Більшість кандидатів на президентські вибори в США від Республіканців підтримують допомогу Україні, але є кілька але

Перші дебати між вісьмома республіканськими кандидатами на президентські вибори США 23 серпня розкрили позиції претендентів щодо підтримки України.

Суперечка про те, чи повинні США продовжувати підтримувати Україну, була найяскравішим і найважливішим протиріччям перших республіканських президентських дебатів.

Гарна новина — в тому, що лише два учасники дебатів виступили проти продовження підтримки нашої держави. Погана – за оцінками американських пулів, саме вони займають друге і третє місце за популярністю після Дональда Трампа, який не відкидає можливі поступки українськими територіями. The Page розповідає, які позиції 8 з 11 кандидатів республіканських праймеріз.

Підтримують Україну

Усі учасники перших дебатів Республіканської партії в цій передвиборчій кампанії. Фото: Getty Images

Усі учасники перших дебатів Республіканської партії в цій передвиборчій кампанії. Фото: Getty Images

  • Ніккі Гейлі, колишня пані посол США в ООН, пояснила, що Штати витратили менше 3,5% свого оборонного бюджету на підтримку України, а 11 європейських країн виділили більше у відсотках від свого ВВП. Більше того, за її словами, якщо США відвернуться від України, Китай стане більш схильним до вторгнення на Тайвань.
  • Колишній віце-президент Майк Пенс висловив вкрай прагматичну позицію, що українським військам краще воювати за американські гроші та техніку, ніж чекати, поки «знахабніла росія» вторгнеться до країни-члена НАТО, що змусить США взяти участь у війні.
  • Колишній губернатор Нью-Джерсі Кріс Крісті наголосив на моральному імперативі для США – діяти через те, що росіяни викрали понад 20 тис. українських дітей – більше, ніж заповнили б баскетбольну арену, на якій вони дебатували.

Інші кандидати, які були на дебатах, не набирають і 3% в американських пулах, хоча вони й схвально ставляться до підтримки України та не ставлять її територіальну цілісність під сумнів.

Усі найпопулярніші республіканці — проти продовження підтримки України

Перші республіканські дебати в цій передвиборчій кампанії. Зліва направо: Майк Пенс, Рон ДеСантіс, Вівек Рамасвамі. Фото: Getty Images

Перші республіканські дебати в цій передвиборчій кампанії. Зліва направо: Майк Пенс, Рон ДеСантіс, Вівек Рамасвамі. Фото: Getty Images

Станом на 24 серпня американські пули показують, що найпопулярнішим кандидатом від республіканців беззаперечно є Дональд Трамп, на якого відкрито чотири серії кримінальних звинувачень. Наразі він набирає більше 50% голосів. Другий – Рон ДеСантіс (близько 15%). Третій – Вівек Рамасвамі (близько 10%). Жодний інший претендент від республіканців не набирає й 5% голосів. Усі популярні кандидати так чи інакше хочуть урізати допомогу Україні:

  • Губернатор Флориди Рон ДеСантіс сказав, що змусить Європу платити за допомогу Україні. Раніше ДеСантіс назвав війну рф проти України «вторинним або третинним інтересом», бо головні інтереси США — наразі в Азії.
  • Вівек Рамасвамі, кандидат, який вперше балотується, вважає «образливим» те, що деякі інші кандидати на сцені здійснили «паломництво до Києва», щоб відвідати президента України Володимира Зеленського, стверджуючи, що допомога Україні «ще більше підштовхує росію до рук Китаю».

Загроза для України від найпопулярнішого республіканця Трампа

Дональд Трамп 24 серпня. Фото: Getty Images

Дональд Трамп 24 серпня. Фото: Getty Images

В інтерв'ю Такеру Карлсону, яке вийшло в ефір під час дебатів, Дональд Трамп закликав до негайного припинення війни. Такі заклики лунають від нього не вперше. До цього він вже кілька разів заявляв, що зупинив би війну за 24 години, якби був президентом.

Більше того, у його риториці вже не раз проходила лінія того, аби змусити дві сторони сісти за стіл переговорів. При цьому Дональд Трамп не виключає того, що Україні доведеться поступитись частиною територій, щоб зупинити війну.

На жаль, усі три найпопулярніші претенденти на балотування президентом США більш чи менш радикально не підтримують допомогу Україні. Симпатики України навряд чи складують конкуренцію першій трійці навіть при тому, що мають майже рік в запасі, адже праймеріз у більшості штатів ще не відбулись, а оголошення кандидата від Республіканської партії відбудеться 15 липня 2024 року.

Звісно, можна сподіватися, що слова пана Трампа щодо України – це лише риторика, як це неодноразово бувало із його заявами. Але лінію про можливу відмову від територій та швидкий мир він гне вже не перший місяць.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉