Facebook Pixel

Як святкують День незалежності в США, Індії, Естонії та Індонезії

Святкування Дня незалежності в США, Індії, Естонії та Індонезії

Святкування Дня незалежності в США, Індії, Естонії та Індонезії

24 серпня українці відсвяткують 32-ий День незалежності. За ці роки ми святкували його по-різному: військові паради, концерти, виступи президентів.

Стала традиція святкування Дня незалежності у нас досі не вибудувалась. До того ж, ставлення до свята до початку повномасштабного вторгнення у людей було різне.

Тому The Page пропонує огляд того, як у зовсім різних країнах світу: Індонезії, Естонії, США та Індії – святкують День незалежності.

Святкування Дня незалежності в Індонезії: масові гуляння та колоритні розваги

Підготовка до святкувань починається за 2-3 тижні до 17 серпня. Торгові центри, висотки, парки, палаци та адміністративні будівлі завішані червоно-білими кольорами – міста стають суцільним прапором Індонезії, а слова Dirgahayu RI (Хай живе Індонезія!) можна побачити всюди. Більше того, конституція країни рекомендує кожному індонезійцю вивішувати національний прапор перед будинками в День незалежності.

За кілька тижнів до та після святкування Дня незалежності, будинки Індонезії завішують прапорами. Фото: Getty Images

За кілька тижнів до та після святкування Дня незалежності, будинки Індонезії завішують прапорами. Фото: Getty Images


Поки відбуваються урочисті церемонії, а без промови президента та підняття прапора нікуди, околиці готуються до розваг та ігор для дітей. Змагання з поїдання чіпсів із креветок, розмальовування велосипедів, ігри, перегони та багато інших розваг наповнюють день. Асоціації сусідів часто координують спеціальні заходи для сусідських дітей і можуть просити власників будинків зробити пожертвування, щоб спонсорувати перегони, ігри та призи для дітей. Однією з найпопулярніших ігор є підйом на дуже високий змащений жиром стовп (Panjat Pinang), щоб дістатися до призу на вершині.

У громадському місці встановлюють стовбур пальми і добре змащують його сумішшю глини та олії. На верхівці розвішують різні призи, наприклад, велосипеди чи телевізори. Той, хто дістанеться до верхівки, виграє приз.

«Конкурс жирних жердин» – одна з найпопулярніших розваг на День незалежності Індонезії. Фото: BBC

«Конкурс жирних жердин» – одна з найпопулярніших розваг на День незалежності Індонезії. Фото: BBC


У школах проводяться конкурси на кращий патріотичний дизайн класної кімнати, а також ігри та змагання між класами. Напередодні та після Дня Незалежності транслюються телепередачі, присвячені боротьбі за незалежність. Музичні феєрії за участю зірок відбуваються на різних майданчиках і транслюються по всьому архіпелагу.

У різних частинах країни проходять змагання із веслування, інші місцевості проводять традиційні бої pepadu (місцевих гладіаторів), у деяких збереглася ще традиція продажу виробів ручної роботи під назвою telok abang (червоне яйце). По суті, це пофарбоване в червоний колір яйце, поміщене в іграшку у вигляді корабля, літака, рикші або поїзда. Червоний колір, яким пофарбована шкаралупа яйця, символізує хоробрість, тоді як білий колір всередині яйця означає чистоту; так само, як і значення червоно-білого прапора Індонезії.

Люди кричать під час театралізованої «битви за незалежність»,  17 серпня 2017 року в Джок'якарті. Фото: Getty Images

Люди кричать під час театралізованої «битви за незалежність», 17 серпня 2017 року в Джок'якарті. Фото: Getty Images


Варто згадати, що Індонезія як незалежна країна постала тільки в 1945 році, після відділення від Нідерландів. При цьому країна є лінгвістично різноманітною: на архіпелазі розмовляють понад 700 мовами. Індонезійці — друге за чисельністю багатомовне населення у світі. На архіпелазі живе близько 1340 визнаних етнічних груп. Нині індонезійською розмовляють понад 94% населення, але вона є рідною лише для 20% населення.

Але, за словами Френсіса Фукуями в книзі «Політичний порядок і політичний занепад», це не завадило Індонезії як державі успішно розбудувати власну національність і об'єднати в одній країні більше тисячі етносів і представників різних релігій.

День незалежності в Естонії: згадування героїв

У Естонії є тільки одне національне свято – річниця проголошення Республіки. Але тут ви не побачите такого розмаху, як в Індонезії чи США. Це свято частково нагадує день пам'яті, адже естонці згадують тих, хто виборював незалежність країни протягом століть та поліг заради цього, приносять квіти до меморіалів.

Звісно, є й святкова частина, але її значно менше, ніж в минулій Індонезії, чи то через балтійську погоду 24 лютого, чи то через інший підхід до самого заходу – але ймовірно і перше, і друге одразу.

Святкування річниці проголошення Республіки в 2022 році. Фото: Andrei Chertkov

Святкування річниці проголошення Республіки в 2022 році. Фото: Andrei Chertkov

Традиційно під час святкування є такі заходи:

  • Церемонії підняття прапорів
  • Покладання вінків до підніжжя пам'ятників Визвольної війни по всій Естонії
  • Богослужіння з нагоди річниці республіки
  • Парад Сил оборони та виставка бойової техніки
  • Вручення президентом та прем'єром республіки державних нагород
  • Ювілейний концерт та урочистий прийом президента
  • Над усіма житловими, комерційними та офісними будівлями піднімають естонські прапори


ЗМІ відмічають, що більшість естонців все ж проводять цей день у родинному колі. Більше вуличних святкувань припадає на 20 серпня – Відновлення незалежності Естонії, святкування з нагоди виходу Естонії з СРСР та відновлення незалежності країни.

Індія: святкування наповнене церемоніалами

15 серпня 1947 року Індія відсвяткувала свою незалежність, тоді закінчилося 200-річне британське панування. Перший прем'єр-міністр Індії Джавахарлал Неру підняв національний прапор Індії над воротами Червоного форту в Делі. Відтоді кожен прем'єр-міністр дотримується цієї традиції та звертається до нації, щоб нагадати народу про боротьбу країни за свободу.

Школи, коледжі та житлові товариства також проводять церемонії підняття прапорів та культурні програми, які відображають розмаїття Індії. З гучномовців цілий день лунають патріотичні пісні. Взагалі цей день наповнений церемоніалами та офіціозом на великому та маленькому рівнях. Махання прапорами і різні суміжні заходи присутні на рівні держави, штатів, міст, громад, університетів і шкіл.

Демонстрація під час святкування Дня незалежності Індії в 2022 році. Фото: NDTV

Демонстрація під час святкування Дня незалежності Індії в 2022 році. Фото: NDTV


Іронічно, що 15 серпня цього року в Делі та деяких інших регіонах країни був сухий день (продаж алкоголю був заборонений, розпивання дозволене).

У північних і центральних містах Індії запуск повітряних зміїв вважається головною частиною, оскільки він асоціюється з духом свободи і радості. У 1927 році індійські революціонери та борці за свободу запускали повітряних зміїв з гаслом «Повернись, Саймоне» на знак протесту проти британського панування. Відтоді запуск повітряних зміїв став традицією. Повітряних зміїв різних розмірів можна побачити високо в небі в кольорах індійського прапора.

Люди висловлюють свою вдячність і святкують свою свободу, запускаючи повітряних зміїв, які літають над дахами і терасами. Фото: The Indian Express

Люди висловлюють свою вдячність і святкують свою свободу, запускаючи повітряних зміїв, які літають над дахами і терасами. Фото: The Indian Express

Але є й такі речі, як неформальний примус жителів Кашміру, спірного регіону між Індією та Пакистаном, який не закріплений міжнародними угодами, ходити з прапорами країни по вулицях під обережним наглядом військових, як це було під час цьогорічного святкування.

День незалежності США: народне свято

4 липня 1776 року Континентальний конгрес прийняв Декларацію незалежності – документ, написаний переважно Томасом Джефферсоном, який проголосив тринадцять американських колоній новою державою – Сполученими Штатами Америки.

Цікаво, що святкування Дня незалежності США поєднують в собі всі минулі варіанти: тут і локальні ярмарки, події, атракціони, забави для дітей та дорослих у кожному місті та селищі, як в Індонезії, й важлива частина подяки всім, хто поклав свої життя за США у всіх війнах, як в Естонії, та й багато парадів, зустрічей, пікніків ветеранів тощо.

Відвідувачі стікаються до Національної алеї, щоб подивитися на феєрверк під час святкування Дня незалежності 4 липня 2021 року у Вашингтоні. Фото: Getty Images

Відвідувачі стікаються до Національної алеї, щоб подивитися на феєрверк під час святкування Дня незалежності 4 липня 2021 року у Вашингтоні. Фото: Getty Images


Найпопулярніші варіанти святкування 4 липня в американців такі:

  • Феєрверки: вони є невід'ємною частиною святкування Дня незалежності майже в кожному місті
  • Парад: громади часто влаштовують паради з оркестрами та платформами. Ви можете буди як учасником, так і глядачем.
  • Пікнік або барбекю: з родиною, друзями, ветеранами, колегами. Близько 65% американців мали пікнік на День незалежності цього року
  • Червоно-білі-блакитні кольори: стрічки, повітряні кульки, машини, будинки – все в колорах прапора США
  • Громадські заходи: фестивалі, концерти, ярмарки або карнавали організовують навіть у невеликих містечках на кілька тисяч осіб
  • Їдуть у відпустку в інші штати
  • Надсилають подарунки ветеранам, влаштовують для них пікніки, зустрічі, паради та інші заходи
  • Дивляться патріотичне кіно, ходять у музеї, відвідують Вашингтон та ще багато іншого
Саутпорт, ПІвнічна Кароліна, містечко приблизно на 2800 осіб. Люди святкують День незалежності всією громадою. Фото: Getty Images

Саутпорт, ПІвнічна Кароліна, містечко приблизно на 2800 осіб. Люди святкують День незалежності всією громадою. Фото: Getty Images


Quote«Independence Day в США – це дійсно народне свято. Там дуже багато локальних івентів на честь дня незалежності. Тобто починаючи від геть локальних: барбекю з родиною чи кількома сусідами, потім на рівні вулиць, якихось спільнот, міст. Змагання, запливи, заїзди, величезні пікніки, шоу, феєрверки, звісно. Тобто немає якогось одного параду, на який всі прийшли, потім розійшлися і все. Окрім одного параду, є ще десятки тисяч заходів побільше і поменше. Кажуть, на 4 липня є цілий ряд традицій, яких американці старанно дотримуються у святкуванні, але я просто не настільки занурена у культуру, щоб все зчитати», – ділиться своїми спостереженнями святкування Дня незалежності в США Катерина Венжик.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉