Facebook Pixel

5 міст України, де нерухомість дорожчає найшвидше. Чому і що буде з цінами далі?

2021-й став роком швидкого зростання цін на нерухомість: у середньому квадратний метр подорожчав на 25-30%. Квартири дорожчали як у Києві, так і в інших регіонах.

Більшість експертів вважають, що пік цін пройдено ще наприкінці осені: більше за житло українці платити просто не готові. Однак нестабільна економічна ситуація, інфляція та пандемія коронавірусу можуть внести свої корективи.

За даними аналітиків сервісу vn.com.ua, ще в середині осені минулого року користувальницький та інвестиційний попит вичерпалися: активність покупців знизилася на 20%. Ця тенденція тривала до кінця 2022-го і, як свідчить аналітика, зберігається в січні.

Підсумки 2021-го. Ціни в Києві та інших містах України

Динаміка цін на квартири у Києві у 2021 році. Інфографіка: vn.com.ua

Динаміка цін на квартири у Києві у 2021 році. Інфографіка: vn.com.ua

Ціни зросли найбільше на нещодавно здані в експлуатацію об'єкти, стверджують фахівці, адже в інвестиційному плані нерухомість первинного ринку завжди була привабливіша, ніж на вторинному ринку.

Найбільша висхідна динаміка цін очікувано зафіксована в столиці. Якщо на початку 2021-го мінімальна вартість квадратного метра в Києві стартувала від 19,5 тис. грн, то наприкінці року вона дорівнювала 23 тис. грн. Середня ж ціна квадрата становила 28 тис. грн у січні та 35 тис. грн у грудні.

Не менш драматично дорожчало первинне нерухоме майно і в інших містах-мільйонниках. Зокрема, середня вартість квадратного метра на початку та наприкінці 2021 року становила:

  • у Києві: 28 тис. — 35 тис. грн;
  • у Львові: 24 тис. — 28,5 тис. грн;
  • в Одесі: 23 тис. — 27 тис. грн;
  • у Дніпрі: 23,5 тис. — 28 тис. грн;
  • у Харкові: 20,5 тис. — 24,5 тис. грн.

Наприклад, однокімнатне житло в ЖК економ-класу в Києві обійдеться в суму від 1 млн гривень. В Одесі та Дніпрі така квартира коштуватиме 750-800 тис. грн., у Львові — від 800 тис. грн., у Харкові — 600-650 тис. грн.

Чому зростали ціни?

Тенденція динаміки цін намітилася ще 2020 року: тоді квартири подорожчали на 10-15%, але 2021-й побив усі рекорди, адже вартість квадрата в новобудовах безпрецедентно збільшилася на 30%. Компанії-забудовники пояснювали стрибок цін:

  • зростанням попиту;
  • подорожчанням металу та, як наслідок, усіх будівельних матеріалів;
  • підвищенням зарплат, задіяних у зведенні об'єктів працівників;
  • інфляцією;
  • коливанням курсу долара.

Чималий інтерес до житла аналітики пов'язують із тим, що попереднього року українці активно купували квартири не лише для проживання, а й як інвестицію на майбутнє. На тлі недовіри до вітчизняної банківської системи та низьких відсотків за депозитами угода купівлі-продажу стала можливістю зберегти та примножити зароблене. У зв'язку з цим найбільший попит мали одно- та двокімнатні об'єкти, які простіше здати в оренду або через деякий час продати та непогано заробити.

Як зазначив у коментарі The Page ексзаступник міністра регіонального розвитку, президент Конфедерації будівельників України Лев Парцхаладзе, пандемія дуже змінила ринок, зокрема попит на якісне житло.

Quote«Спочатку в девелоперських компаній були побоювання, що після локдауну продажі впадуть. Але сталося інакше. Люди в умовах падіння банківських ставок та впливу фактора невизначеності через пандемію почали більше інвестувати в житло. На тлі здорожчання цін на будматеріали ціни на житло торік суттєво піднялися. За 2021 рік ціни по Україні зросли в середньому від 10 до 30%. Крім того, карантин змусив нас задуматися над якістю життя в квартирі: люди почали віддавати перевагу кращим умовам житла, інфраструктурі, близькості до природи», — зауважив експерт.

По-друге, за словами Парцхаладзе, стрімко почала розвиватися забудова в Київській області: там минулого року здали в експлуатацію 20 тис. квартир, у самому Києві — близько 35 тис. Для порівняння: у 2020 році на Київщині було здано в експлуатацію близько 37 тис. квартир. До того ж за довгі роки вперше активізувався такий сегмент, як котеджне будівництво, таунхауси. Заміська нерухомість стала дуже актуальна.

Quote«Сподіваємося, у 2022 році тенденція продажів на ринку буде не гірша. Вкладення у нерухомість залишається пріоритетним напрямком інвестування», — наголосив президент КБУ.
Подякувати 🎉