Facebook Pixel

Праві у Швеції, гроші Путіна в Італії та гості на похороні Єлизавети II: дайджест західних ЗМІ

У Швеції на виборах перемогли праві сили, тоді як правих Італії винуватять в отриманні коштів від Володимира Путіна.

Тим часом у Самарканді пройшов саміт за участю кривавого лідера кремля, Папа Римський схвалив збройну допомогу Україні, а Олена Зеленська їде на похорон королеви Єлизавети II.

The Page пропонує дайджест західних ЗМІ, який завершує тиждень 12-16 вересня.


Олена Зеленська прямує на похорон королеви Єлизавети II

Зеленську запросили на похорон Єлизавети II. Фото: facebook.com/olenazelenska.official

Зеленську запросили на похорон Єлизавети II. Фото: facebook.com/olenazelenska.official

Дружина президента України Володимира Зеленського Олена Зеленська приєднається до світових лідерів на похороні королеви Єлизавети II, повідомляє The Sun.

Перша леді Олена Зеленська є серед 500 глав держав і високих гостей, запрошених на службу та VIP-прийом, організований королем Чарльзом III.

Світові лідери збираються прибути до Лондона цими вихідними і, як очікується, віддадуть свою шану королеві Єлизаветі, відвідавши Вестмінстер-Хол. Деспот Владімір Путін не запрошений.

Quote«Присутність Олени Зеленської є ще одним свідченням глобальної підтримки України в той час, як росія перебуває в ізоляції. Британія є одним із найвірніших союзників України. Її присутність на похованні є ознакою цієї дружби та взаємної поваги», — підкреслює джерело видання.

Серед 2 тис. присутніх у Вестмінстерському абатстві будуть десятки членів іноземних королівських сімей, у тому числі імператор Нарухіто та імператриця Масако з Японії, король Іспанії Феліпе VI і королева Летиція, а також король Бельгії Філіп і королева Матильда.

Більше 30 світових лідерів також збираються відвідати церемонію, зокрема президент США Джо Байден, президент Франції Еммануель Макрон, віцепрезидент Китаю Ван Цишань, прем'єрміністр Канади Джастін Трюдо, президент Туреччини Реджеп Ердоган та президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

У Швеції на виборах перемогли праві: хто такі Шведські демократи

Sweden Democrats oppose migrants and Muslims. Photo: Wikipedia

Sweden Democrats oppose migrants and Muslims. Photo: Wikipedia

У Швеції на парламентських виборах, що пройшли 11 вересня, перемагає коаліція правих сил, до якої вперше увійшла націоналістична партія «Шведські демократи». Премʼєрка країни Магдалена Андерссон уже оголосила про відставку, визнавши поразку очолюваного Соціал-демократичною робітничою партією лівоцентристського блоку, який отримує 173 місця у парламенті, тоді як праві отримають 176.

Створена в 1988 році правими екстремістами та неонацистами партія «Шведські демократи» вперше потрапила до парламенту в 2010 році, пише The Washington Post.

Після цього лідери почали виключати з партії найбільш екстремістських членів.

Роками інші партії та ЗМІ дистанціювалися від «Шведських демократів», але зрештою Помірковані, найбільша з правоцентристських партій, вирішили встановити з ними зв’язки з метою скинути соціал-демократів.

Виборці Шведських демократів переважно живуть у невеликих містах і сільській місцевості, і більшість із них — чоловіки, пояснює професорка Університету Содерторна Анн-Катрін Юнгар, яка вивчає популістські праворадикальні партії.

Quote«Ці виборці мають нижчу довіру до ЗМІ, — каже Юнгар. — ШД використовують популістську риторику про те, що існує «ліво-ліберальний істеблішмент», еліта, яка не розуміє людей».

Жорстка політика щодо мігрантів

У Швеції коаліцію сформують праві сили. Фото: tv4play.se

У Швеції коаліцію сформують праві сили. Фото: tv4play.se

Чи є «Шведські демократи» тепер «звичайною партією», залишається дискутувати, зазначає видання: хоча партія дистанціювалася від своїх неонацистських коренів, її члени хочуть припинити імміграцію з-за меж Європи та повернути мусульман до країн походження.

Лідер Шведської демократичної партії Джиммі Акессон прагне зробити імміграційну політику Швеції найжорсткішою в ЄС, щоб можна було відмовлят людям, які шукають притулку через релігію або приналежність до ЛГБТК-спільноти.

Партія хоче скоротити економічну допомогу іммігрантам і надати більше повноважень поліції, зокрема дозволити обшуки без конкретних підозр у злочині.

Глава Поміркованої партії Швеції Ульф Крістерссон запевнив, що сформує уряд «для всієї Швеції та всіх громадян»:

Quote«У суспільстві є велике розчарування, страх перед насильством, стурбованість економікою, світ дуже непевний, і в Швеції також політична поляризація надто посилилася. Тому моє послання полягає в тому, що я хочу об’єднувати, а не роз’єднувати», — цитує його Reuters.

В Італії правих звинувачують у отриманні грошей Путіна

На виборах в Італії правим силам пророкують перемогу. Фото: open.online

На виборах в Італії правим силам пророкують перемогу. Фото: open.online

Твердження США про те, що росія виділила щонайменше $300 млн політичним партіям у більш ніж двох десятках країн, сколихнули передвиборчу кампанію в Італії в середу, повідомляє Reuters.

Держдеп США у вівторок 13 вересня оприлюднив дані розвідки щодо спроб кремля вплинути на зовнішню політику, включаючи підтримку ультраправих націоналістичних партій.

Хоча звіт не вказував конкретні країни, він відновив підозри щодо того, що деякі італійські партії отримували фінансування від Володимира Путіна.

25 вересня в Італії відбудуться національні вибори, і очікується, що альянс правих партій, до якого входять «Брати Італії», «Ліга» та Forza Italia, здобуде впевнену перемогу.

Quote«До 25 вересня італійські виборці мають право знати, чи була якась із партій у виборчих бюлетенях фінансована Путіним», — написав у Twitter Енріко Летта, голова лівоцентристської Демократичної партії.

Лідери правих партій заперечили, що отримували нелегальне фінансування від країни-терориста.

Припущення про те, що росія може втручатися у виборчу кампанію, неодноразово звучали після розвалу уряду національної єдності прем'єрміністра Маріо Драгі в липні.

Сам Драгі в липні заявив парламенту, що Італія повинна активізувати зусилля для боротьби з втручанням рф та інших автократій у італійську політику.

Шанхайський саміт: Китай обіцяє дружбу рф

Китай пообіцяв рф підтримку, але його може вистачити ненадовго. Фото: Getty Images

Китай пообіцяв рф підтримку, але його може вистачити ненадовго. Фото: Getty Images

У четвер у Самарканді розпочався саміт Шанхайської організації співробітництва, очолюваної Пекіном і Москвою, повідомляє CNN.

Лідери країн-членів організації, до якої входять Індія, Пакистан, Іран і чотири країни Центральної Азії, зібралися в місті Самарканд в Узбекистані. Там відбулася низка переговорів, включаючи першу особисту зустріч між Сі Цзіньпіном і Володимиром Путіним після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну.

Кривавий лідер рф визнав, що китайські офіційні особи мають «запитання та занепокоєння» щодо його тривалої військової кампанії в Україні.

Останніми місяцями Китай надавав рф негласну підтримку та збільшив двосторонню торгівлю до рекордного рівня. Але аналітики сумніваються, наскільки далеко Сі буде готовий зайти, продовжуючи підтримувати Володимира Путіна.

Quote«Зв’язки між Москвою та Пекіном були асиметричними ще до того, як росія стала більш нужденним партнером, але тепер це асиметрія на стероїдах, де Китай займає керівну позицію і, безперечно, не соромиться використовувати її надалі», — каже старший науковий співробітник Фонду Карнегі за міжнародний мир Олександр Габуєв.

Тим не менш, Китай публічно пообіцяв поглибити зв'язки з рф. Сі Цзіньпін заявив, що Китай відіграватиме провідну роль у впровадженні «стабільності та позитивної енергії у світі змін і безладу».

Папа Римський схвалив постачання зброї Україні

Франциск заявив, що постачати зброю Україні є прийнятним. Фото: Getty Images

Франциск заявив, що постачати зброю Україні є прийнятним. Фото: Getty Images

Після вторгнення росії в Україну Папа Римський Франциск спочатку, здавалося, підтримував давню політику Ватикану не ставати на чийсь бік, але зрештою прямо заявив, що рф була агресором у війні, пише The New York Times.

У четвер 15 вересня Франциск назвав прийнятним надання зброї Україні, щоб та могла захистити себе. За його словами, самозахист перед лицем агресії є «не тільки законним, але й виявом любові до батьківщини».

Але він також підкреслив, що канали комунікації з росією мають залишатися відкритими, навіть якщо, за його словами, діалог з агресором погано пахне, оскільки інакше ми закриваємо єдині прийнятні двері до миру.

Франциск додав, що аморальним було б постачати зброю країні, якщо це робиться з наміром спровокувати нову війну або продати зброю.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉