Facebook Pixel

РФ не піде на мир. Фінський експерт назвав 5 нинішніх пріоритетів Путіна для «збереження обличчя»

Попри блискавичний контрнаступ українського війська та великі втрати росіян на полі бою російський диктатор Володимир Путін не погодиться на мир і продовжуватиме війну. Таку думку висловив Ярно Лімнелл, доктор військових наук і запрошений професор кібербезпеки в Університеті Аалто.

Quote«Війна в Україні – це екзистенційна боротьба для українців, боротьба за існування держави. Для Путіна, з іншого боку, це імперіалістична війна за існування, яку не можна програти. От чому рф не піде на мир», — пояснює він.

За його словами, зараз агресор зосередиться на переломі ходу війни попри втрати та воєнні злочини. Лімнелл переконаний, що рф «використовуватиме для цього всі можливі доступні засоби».

Експерт зазначає, що Путін не зможе «проковтнути приниження останніх днів» і за будь-яку ціну намагатиметься повернути ініціативу.

Quote«Повернути ініціативу — це стратегічна мета рф і єдиний спосіб для Путіна зберегти обличчя в ситуації, що склалася», — вважає Лімнелл.

На його думку, численні поразки рф призвели до того, що в Кремля зараз сформувалися такі пріоритети:

  • запобігти будь-якій критиці всередині країни та подавити «приховане хвилювання» (як за допомогою пропаганди, так і з використанням силових методів);
  • переламати хід війни за будь-яку ціну;
  • перебрати ініціативу у свої руки;
  • отримати підтримку з-за кордону – зі сходу або півдня (іноземна допомога потрібна Путіну для демонстрації «довіри до рф»);
  • послабити підтримку України з боку західних партнерів (з використанням газового шантажу, інформаційного випливу або в будь-який інший гібридний спосіб впливу).

Раніше Лімнелл закликав західні країни підготуватися до поразки росії. «Перемога запустить ланцюгову реакцію із серйозними наслідками» для Європи та країн Заходу, пояснював він. За його словами, у міру ослаблення «російської наддержави» й унаслідок військової поразки вплив Кремля особливо постраждає в Білорусі, Молдові та Грузії.

Подякувати 🎉