Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

ЗСУ звільнили від російських загарбників майже всю Харківщину – ISW

Контрнаступ ЗСУ переломив хід війни – ISW. Фото: Генштаб ЗСУ

Контрнаступ ЗСУ переломив хід війни – ISW. Фото: Генштаб ЗСУ

Силам оборони України станом на ранок 12 вересня вдалося повернути під свій контроль практично всю територію Харківської області. Таку оцінку наводить Інститут вивчення війни (ISW) у свіжому оперативному зведенні.

Аналітики ISW зазначили, що успіху українського війська неабияк посприяли західні системи реактивного залпового вогню HIMARS.

Quote«Збройні сили України використовували HIMARS та інші західні системи для атаки російських наземних ліній зв'язку в Харківській і Херсонській областях, створюючи умови для успіху цієї операції. Українські лідери обговорювали удари на півдні набагато демонстративніше, успішно заплутуючи росіян щодо їхніх намірів на Харківщині. Використання Україною західних систем озброєння в добре спланованій і добре виконаній кампанії призвело до чудового успіху контрнаступальних операцій у Харківській області», — йдеться в повідомленні.

В ISW переконані, що повернення під контроль України міста Ізюм на Харківщині поклало край перспективі того, що російська армія зможе досягти поставлених Кремлем цілей щодо захоплення Донецької області в її адміністративних межах. Ба більше, успіх Сил оборони України, схоже, посприяв перенесенню Москвою псевдореферендумів про анексію на невизначений строк.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Аналітики наголосили також на брехні російського оборонного відомства, яке назвало втечу з Харківського напрямку «перегрупуванням». В ISW вважають, що цим Міноборони собі тільки шкодить.

Quote«Міноборони росії хибно стверджувало, що російські війська здійснили низку демонстративних дій і застосували артилерію та авіацію для гарантування безпеки відведення російських військ. Ці заяви ніяк не стосуються ситуації на місці. Нездатність російського Міноборони визнати прорахунки рф у Харківській області та ефективно створити інформаційні умови руйнує російський інформаційний простір», — йдеться в повідомленні.

Україна переломила хід війни на свою користь, однак нинішній контрнаступ не покладе край російсько-українській війні, вважають в ISW.

Підписуйтесь на нас в Google News!
Quote«Кампанія на північному сході України врешті-решт завершиться, що дасть змогу росіянам відновити міцну оборонну лінію й, можливо, навіть провести локалізовані контратаки. Україні доведеться розпочати наступні контрнаступальні операції, ймовірно, кілька разів, щоб завершити звільнення окупованої Росією території. Війна, ймовірно, триватиме до 2023 року», — йдеться у звіті.

Контекст. На тлі успішного контрнаступу України росія заговорила про переговори.

Коментарі

Всі новини