Facebook Pixel

Заходу треба підготуватися до перемоги України та краху Путіна — Енн Епплбом

Заходу варто подумати, чи готовий він до перемоги України і війні проти росії, вважає американська історикиня, письменниця та журналістка Енн Епплбом.

Найдивніше в історії з українським контрнаступом цими вихідними — те, що російські військові не відбиваються, а просто тікають з поля бою, пише авторка книг «Історія ГУЛАГу» та «Червоний голод. Війна Сталіна проти України» у статті для The Atlantic.

Quote«Принципова різниця між українськими солдатами, які борються за існування своєї країни, та російськими солдатами, які борються за свою зарплату, нарешті почала мати значення», — зазначає Епплбом.

За її словами, хоча цієї різниці може бути недостатньо через великі запаси зброї та боєприпасів у рф, західні союзники мали б задуматися, що саме принесе світ перемога України.

Письменниця підкреслює, що це буде не лише відстоювання незалежності та суверенітету власне Києва: наразі Україна вимагає не тільки повернення територій, а й репарацій від росії та трибуналів з військових злочинів, таких як у Бучі, Маріуполі та Оленівці.

Епплбом зазначає, що вимоги України є виправданими, але важко уявити, щоб росія задовольнила хоч одну з них — територіальну, фінансову, юридичну — доки Володимир Путін залишається при владі.

Quote«Володимир Путін поставив знищення України в самий центр своєї зовнішньої та внутрішньої політики та в центр своєї майбутньої спадщини», — підкреслює письменниця.

Тут вона згадує випадкову публікацію російським пропагандистським ЗМІ статті про успіх росії та новий багатовекторний світ із англосаксами на колінах.

Quote«Розпад СРСР — трагедію 1991 року, цю страшну катастрофу нашої історії — подолано. Почалася «нова ера», — писали автори матеріалу.

За словами Епплбом, ця початкова місія вже провалилася: «нової ери» не буде, СРСР вже не відродити.

Письменниця вважає, що, коли російські еліти нарешті усвідомлять, що імперський проєкт Путіна був не лише його особистим провалом, але й моральною, політичною та економічною катастрофою для всієї росії, шанси кривавого диктатора залишитися при владі почнуть танути.

Quote«Коли я пишу, що американцям і європейцям потрібно готуватися до перемоги України, я маю на увазі ось що: ми повинні очікувати, що перемога України, і, звичайно, перемога в українському розумінні цього терміну, також приведе до кінця режиму Путіна», — пояснила Епплбом.

Вона додала, що це не передбачення, а попередження, адже зараз важко уявити, хто саме замінить Путіна, враховуючи те, що його оточення не готове передати владу демократичним шляхом.

Епплбом вважає, що готуватися до кінця правління президента рф не означає втручатися в політику кремля: західні союзники України повинні усвідомити, що не п намотрібно зберігати погляд Путіна на себе чи на світ і вести переговори на його умовах.

За її словами, хоча можливість нестабільності в росії, лякає багатьох, тепер це може бути неминучим. Письменниця також процитувала заклив міністра оборони Олексія Рєзнікова до світу припинити боятися кремля так, як це зробили українці.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉