Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Важкі осінь і зима: чому Україні варто ретельно планувати подальші кроки у війні з росією

Український контрнаступ йде успішно, але варто готуватися до зими. Фото: телеграм-канал Валерія Залужного

Український контрнаступ йде успішно, але варто готуватися до зими. Фото: телеграм-канал Валерія Залужного

Хоча озброєння від Заходу дозволило Україні здійснити раптовий контрнаступ та змусило російські сили тікати, Києву потрібно обережно та ретельно сформувати стратегію на наступні важкі місяці.

Таку думку висловив старший науковий співробітник сухопутної війни в Королівському інституті об’єднаних сил Джек Уотлінг, пише The Guardian.

За його словами, після півроку оборону Україна врешті перехопила ініціативу у російських військ і перейшла в наступ:

  • на півдні ЗСУ відкидають найбоєздатніші бойові підрозділи окупантів до Херсона та знищуть ворога артилерією на західному березі Дніпра;
  • на північному сході ЗСУ пішли у контрнаступ, щоб перервати наземні лінії зв’язку на північ від Ізюма.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Хоча ані Херсонський наступ, ані наступ на північ від Ізюма не є вирішальними, обидва мають вплив на російський потенціал.

Ймовірно, невдачі росіян викличуть зростання гніву щодо управління війною серед російської військової та політичної еліти. Тепер залишається питання, чи використає росія резерви для контратаки, або передислокує сили з інших напрямків.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Найближчі перспективи осіннього сезону бойових дій полягають у тому, що російські війська зазнають значних невдач, оскільки місцеві українські командири використовують безлад та деморалізацію для досягнення успіху.

Водночас і українські частини зазнали значних втрат, що неминуче під час наступальних дій.

Quote«Важливо, щоб політичне керівництво України не підштовхнуло своїх військових командирів до перенапруження. Україна також має прагнути зберегти боєздатність для більш масштабних наступів у майбутньому», — зазначає автор матеріалу.

За його словами, в ідеалі російські війська вступлять у зиму після серйозних втрат, маючи кілька підготовлених позицій і вразливе матеріально-технічне забезпечення.

Quote«Постійне переслідування їхніх ліній постачання має гарантувати, що вони залишатимуться холодними, мокрими та вразливими до виснаження та краху. Якщо цього вдасться досягти, то Україна, ймовірно, зможе досягти значних здобутків у 2023 році», — додав Уотлінг.

Він також визначив три напрямки зусиль для міжнародних партнерів України:

  • підтримувати постійне постачання військової техніки протягом зими;
  • захищатися від російської газової війни у своїх державах і впоратися з гуманітарними проблемами взимку в Україні;
  • життєво важливо показати Кремлю, що йому загрожує військова поразка, і почати переконувати російську еліту, що вихід є єдиним засобом уникнути гіршого результату.

Коментарі

Всі новини