Facebook Pixel

Поразки росії на фронті розізлили прихильників кремля: чи загрожує Путіну відставка

Розгром Україною російських військ цими вихідними підірвав імідж компетентності та могутності, над створенням якого кривавий диктатор Володимир Путін працював два десятиліття.

Хоча пропаганда на державному телебаченні пояснила втечу російських військ «ретельно спланованою операцією перегрупування», поразка спричинила гнів прихильників війни, пише The New York Times.

Quote«Сила — єдине джерело легітимності Путіна. Коли виявиться, що в нього немає сили, його легітимність почне падати до нуля», — пояснює колишній спічрайтер лідера Кремля Аббас Галлямов, який зараз живе в Ізраїлі.

Щодо прихильників повномасштабної війни в Україні, то Рамзан Кадиров, наприклад, звинуватив російських військових у тому, що вони зробили «помилки» й не змогли пояснити відступ громадськості.

Лідер «Справедливої Росії» Сергій Миронов зі свого боку розкритикував владу за святкування із салютом щорічного Дня міста Москви на тлі смертей росіян.

Quote«Влада не має святкувати, коли народ у скорботі», — підкреслив політик.

На думку аналітиків, зараз Путіна наздоганяє його власна схильність обманювати росіян.

Поразки армії рф підривають міф про її непереможність, а також про те, що Україна просякнута корупцією та боягузтвом, тоді як сам кривавий диктатор є блискучим геополітичним стратегом. Лише минулого тижня Путін повторював брехню про відсутність втрат у російських військ.

Стрімкий прогрес України викликав невдоволення кремлівських вболівальників — це очевидно навіть у Москві, яку максимально закривали від воєнної теми.

Російська політологиня Тетяна Станова пояснює, що стратегія описати війну як «спеціальну військову операцію», яка не зачепить життя більшості росіян, ґрунтувалася на очікуванні того, що рф швидко її виграє.

Кремлівські пропагандисти теж врешті відреагували на критику — зокрема, ведучий Дмитро Кисельов назвав минулий тиждень одним із найважчих від початку повномасштабного вторгнення, прямо заявивши, що росіяни були змушені залишити захоплені ними населені пункти.

Аби посилити свою військову кампанію, росіяни знеструмили та відключили воду в Харкові серією атак по ТЕЦ.

Quote«Схоже, настав час зайнятися жорсткістю», — прокоментував це ведучий-пропагандист Володимир Соловйов.

Тим часом колишній спічрайтер Путіна Галлямов вважає, що важка війна росії в Україні може призвести до того, що еліти навколо російського президента домагатимуться призначення наступника.

Quote«Якщо українці і далі знищуватимуть російську армію так само активно, як зараз, — говорить він, — то все це може прискоритися».
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉