Контрнаступ України vs ідея Шольца про мирну розмову з Путіним: головні новини. Фото: Getty Images
Західні медіа й далі висвітлюють повномасштабну війну в Україні. Зокрема, наприкінці робочого тижня 22 — 26 травня вони пишуть про те, чому контрнаступ України затримався, але оголошень про нього не буде, як на просування українських військ впливає погода та як змінилося ставлення американців до війни рф в Україні.
Крім того, стало відомо, хто, наймовірніше, замінить генерала Марка Міллі на його посаді в армії США та як ця людина ставиться до України, а німецький канцлер Олаф Шольц учергове заявив про готовність говорити з Володимиром Путіним: раніше ми пропонували бінго цитат Путіна до 9 травня та тест, який пояснює, чому Путін не відрізняється від Гітлера.
The Page пропонує дайджест західних ЗМІ від 26 травня 2023 року.
Контрнаступ України вже йде?
Оголошень про старт контрнаступу не буде. Фото: Getty Images
Очікування початку контрнаступу України оновилися через покращення погоди на півдні України, пише The Washington Post. Видання пояснює, що через сильні дощі останні кілька місяців земля була непридатною для руху важких транспортних засобів, яких чимало в рамках «Рамштайну» передали Україні.
Нещодавня суха погоди створила майже оптимальні умови для довгоочікуваної контратаки. На думку автора матеріалу, хоча ми й не бачимо блискавичних проривів українських військ, як у Харківській чи Херсонській області минулого року, контрнаступ уже іде, але тихо.
Радник голови ОП Михайло Подоляк 25 травня уточнив, що повідомлень про старт контрнаступу «з перерізанням червоної стрічки» Україна не робитиме.
«Контрнаступ — це не якийсь один івент, це десятки різних дій зі знищення окупаційних військ рф, які вже відбувалися вчора, відбуваються сьогодні та відбуватимуться завтра», — пояснив він.
Де можуть розпочатися наступальні дії України
Найкраща погода для контрнаступу — у двох областях України. Фото: Getty Images
WP зазначає, що в Запорізькій області останніми днями уважно стежили за погодою: там очікується спроба українських військ звільнити Мелітополь і зруйнувати сухопутний шлях між материковою росією та окупованим Кримом.
Квітень був «надзвичайно вологим місяцем» в Україні, зазначає дослідниця з Університету Меріленда Інбал Беккер-Решеф, тоді як травень був напрочуд сухим. Найнижча вологість ґрунту в Україні, за її словами, зараз у Запорізькій і Херсонській областях.
Колишній командувач армії США у Європі Бен Ходжес додав, що стан ґрунту, безумовно, є одним із чинників, який Україна братиме до уваги під час планування нових наступальних операцій.
Але це лише один із кількох чинників, включно з готовністю українських військ, втратами окупантів від авіаударів і зв’язування їхніх сил тривалими боями в певних районах, як-от Бахмут.
Скільки американців підтримують Україну у війні
Наскільки американці підтримують Україну. Фото: Getty Images
Хоча більшість американців незалежно від партійної приналежності засуджують війну росії в Україні, підтримка надання Україні зброї за останні 12 місяців впала.
Про це свідчать результати опитування, оприлюдненого в середу Школою публічної політики Гарріса та соціологічним центром NORC при Університеті Чикаго, пише The New York Times.
Опитування, проведене в середині квітня, показує, що суспільна підтримка озброєння України послаблюється: тільки 50% американців рішуче або певною мірою підтримують надання зброї США, як порівняти із 61% у середині квітня 2022 року.
Підтримка запровадження економічних санкцій проти рф і приймання українських біженців у США також знизилася. Лише підтримка надання державних коштів Україні за останній рік залишилася майже незмінною.
Утім, переважна більшість американців — приблизно 70% — засуджують вторгнення рф. Є партійні розбіжності: 82% демократів і 69% республіканців заявили, що вважають дії рф невиправданою спробою захопити територію.
Висновки відображають різницю між принципами американців і тим, за що вони готові платити, говорить старша наукова співробітниця Чиказької ради з глобальних справ Сібел Октай.
Результати також свідчать про те, що американці можуть не відчувати, що для їхньої країни війна є настільки важливою сьогодні, як і рік тому, зазначає Октай. Вона додала, що це важливі сигнали, на які адміністрація Байдена має зважати, говорячи з громадянами про інтереси США у війні в Україні.
Ким замінять генерала Міллі в армії США
Генерал Міллі йде у відставку через чотири місяці. Фото: Getty Images
Президент Джо Байден 25 травня офіційно оголосив про призначення головнокомандувача Повітряних сил США генерала Чарльза Брауна на посаду голови Об’єднаного комітету начальників штабів США, повідомляє Reuters.
На цій посаді він замінить генерала Марка Міллі, чотирирічний строк повноважень якого спливає у вересні 2023 року.
«Генерал Браун заслужив репутацію в Збройних силах як незворушний і дуже ефективний лідер, як людина, що створює атмосферу командної роботи, довіри, а потім бездоганно виконує свої обов’язки», – сказав Байден.
Якщо Сенат підтримає кандидатуру Брауна, він стане другим темношкірим офіцером на цій посаді після Коліна Павелла, який очолював армію США з 1989 до 1993 року.
«Він неймовірно здібний і професійний офіцер, і те, що він приносить на стіл, на будь-який стіл, — це професіоналізм, глибокий досвід участі в бойових діях, і я особисто це знаю», — сказав про Брауна глава Пентагону Ллойд Остін.
Хто такий Чарльз Браун і як він ставиться до України
Чарльз Браун замінить Марка Міллі на його посаді у вересні. Фото: Wikipedia
Перш ніж очолити Повітряні сили США в червні 2020 року, Чарльз Браун був командувачем Тихоокеанськими повітряними силами Індійсько-Тихоокеанського командування США, пише BBC.
Він розпочав військову службу пілотом, має понад 3 тис. годин нальоту та 130 годин участі в бойових діях.
Генерал Браун відіграв помітну роль у збройній допомозі Україні. Фото: Wikipedia
У Білому домі заявили, що генерал Браун відіграв значну роль у наданні військової допомоги Україні та мав досвід налагодження американсько-китайських відносин.
Після вбивства Джорджа Флойда поліцейським у Міннесоті у 2020 році генерал Браун випустив емоційне відео, у якому розповів про свій особистий досвід життя темношкірої людини в Америці.
Шольц готовий знову говорити з Путіним: навіщо
Шольц готовий почати розмову з Путіним. Фото: Getty Images
Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що готовий знову почати переговори з російським диктатором Володимиром Путіним, якого відомий американський журналіст Томас Фрідман називає найнебезпечнішим дурнем у світі. Зараз стосунки між двома лідерами майже відсутні.
«Мій останній телефонний дзвінок був деякий час тому, — сказав Шольц в інтерв’ю газеті Kölner Stadt-Anzeiger, яку цитує Politico. — Але я маю намір знову поговорити з Путіним у належний час».
Востаннє Шольц і Путін поговорили в грудні 2022 року, домовившись «залишатися на зв'язку».
Востаннє Путін і Шольц розмовляли у грудні 2022 року. Фото: Getty Images
Тоді Шольц закликав до дипломатичного розв'язання війни, включно з виведенням російських військ з України, тоді як Путін засудив постачання німецької зброї Києву.
В інтерв'ю Шольц сказав, що залишається прихильником мирних переговорів.
«Не схоже, що війну можна вирішити на полі бою, — сказав Шольц, підкресливши, що виведення російських військ є «передумовою» для «справедливого миру».
Незважаючи на більш як рік повномасштабної війни росії проти України, кілька країн і далі намагаються посадити обидві сторони за стіл переговорів. Раніше цього тижня Данія заявила, що готова надати майданчик для мирних переговорів у липні 2023 року. Кілька країн Глобального Півдня на чолі з Китаєм і Бразилією також прагнуть виступити в ролі посередників.