19 квітня віряни завершують приготування до Великодня, моляться та освячують паски. У багатьох храмах є вечірня служба з освяченням, нічна – у ніч з суботи та неділю, ранкова та денна у неділю. Ввечері Великої суботи заведено молитися за батьків та покійних родичів.
Церковне свято 19 квітня
19 квітня 2025 – Велика субота та пам’ять преподобного Іоана Печерника, останній день Страсного тижня та Великого посту. Це час тиші, молитви та очікування Воскресіння Христового. У храмах відбуваються богослужіння, освячуються паски та великодні кошики.
Цього дня також вшановують пам’ять преподобного Іоана Печерника, який жив у VIII столітті. Він присвятив життя служінню Богу, оселившись у Лаврі святого Харитона поблизу Мертвого моря. Іоан відомий своєю духовною стійкістю та аскетизмом
19 квітня: прикмети
Наші предки вірили, що дні перед Великоднем мають особливу силу, а усім подіям, які відбуваються у цей період, надавали великого значення. Також по цих днях могли пророчити погоду.
- Туман вранці – до сухої погоди до кінця квітня.
- Вітряний день – до неврожаю.
- Зоряна ніч і тихий день – до багатого врожаю.
- Качки будують гнізда біля води – влітку буде посуха .
Свято 19 квітня: що не можна робити
Ламати гілки яблуні або зрізати це дерево. Сваритися, лихословити, з’ясовувати стосунки – навіть якщо вам сказали щось неприємне, краще поставитися до цього спокійно та «пропустити повз». Також 19 квітня не слід починати великі покупки або давати в борг, виносити сміття з дому протягом дня.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також