Facebook Pixel

Як Олексій Гончаренко займається політиканством, виступаючи проти воєнного стану та мобілізації

Верховна Рада 16 квітня в 15-те продовжила воєнний стан до 6 серпня 2025 року. Здавалося б, це вже стало буденністю повномасштабної війни. Адже допоки в Україні триває війна, діють і воєнний стан, і загальна мобілізація.

Проте Олексій Гончаренко, народний депутат від «Європейської Солідарності», був єдиним у залі, хто проголосував проти. Він назвав це «вироком українському парламентаризму» й додав, що «Рада більше не представляє інтереси народу». Риторика Гончаренка була відмінною від позиції Петра Порошенка та інших членів «ЄС», які підтримали продовження воєнного стану.

Це не перша провокативна витівка Гончаренка, який останнім часом став дійсно скандальною фігурою. Наприклад, в цьому контексті варто згадати його «наїзди» на волонтерів Стерненка, Лачена та Притулу. The Page з’ясовує, як опозиція активізувала критику влади, немов у передчутті виборів, і які інтереси насправді переслідує Олексій Гончаренко.

Чим небезпечна позиція Олексія Гончаренка проти воєнного стану

Quote«Ще раз скажу: держава не має права тримати людей у вічному рабстві без термінів служби. Поки хтось вже ЧЕТВЕРТИЙ рік на передовій, інші — розповідають нам про «великий обов’язок». Мій вибір — не проти фронту. Мій вибір — за справедливість. Це не слабкість. Це — держава, яка шанує своїх захисників», — пояснив свою позицію нардеп Гончаренко.

Тут варто зазначити, що питання воєнного стану та мобілізації мають насамперед не політичний, а воєнний характер. Воєнний стан в Україні ввели після початку повномасштабної російської агресії 24 лютого 2022 року, як і загальну мобілізацію. Відповідно до закону «Про правовий режим воєнного стану», умовою його скасування має бути усунення загрози державній незалежності або територіальній цілісності України або, як мінімум, припинення бойових дій.

Голосування за продовження воєнного стану 16 квітня 2025-го. Після свого «проти» Гончарнеко вже встиг випустити кілька відео та постів, у яких піариться на цьому рішенні, у найкращих традиціях чинної влади до повномасштабного вторгнення. Фото: Гончаренко

Голосування за продовження воєнного стану 16 квітня 2025-го. Після свого «проти» Гончарнеко вже встиг випустити кілька відео та постів, у яких піариться на цьому рішенні, у найкращих традиціях чинної влади до повномасштабного вторгнення. Фото: Гончаренко

Проте Олексій Гончаренко вирішив перевести питання у політичну площину, почавши активну агітацію за розформування ТЦК, скасування воєнного стану та інші речі. Але виникає питання, чи керується нардеп військовою доцільністю, коли висуває вимогу щодо надання військовим можливості негайної демобілізації?

Нагадаємо, у нещодавньому інтерв’ю Bihus.info заступник керівника Офісу президента, полковник Павло Паліса чітко дав зрозуміти, що влада досліджує можливості заміни військових. Він підкреслив, що «не прихильник служби від сьогодні і до кінця». Але, на думку Паліси, звільнення великої кількості людей зараз просто призведе до обвалу фронту. Тобто, Олексій Гончаренко або хоче цього, або просто заробляє політичні бали.

Яка риторика Гончаренка щодо демобілізації

Quote«Якби Рада проголосувала мій законопроєкт, який я подав ще у 2023 році — про те, що відслужив 18 місяців і маєш право на демобілізацію, — то не було б бусиків, не було б ТЦК, не було б того безправ’я, яке є просто зараз», — написав нардеп.

Уточнимо, головком Олександр Сирський в інтерв’ю Lb.ua зазначив, що у разі, якби Верховна Рада ухвалила норму про демобілізацію військовослужбовців зі стажем три роки, то у квітні 2025 року з лав ЗСУ одночасно могли б звільнитися близько 350 тисяч військових. Це третина від нинішнього складу ЗСУ приблизно в 1,1 млн осіб.

Зрозуміло, що за умови демобілізації після півтора року служби, як пропонує Гончаренко, армію одразу покинули б ще більше осіб. При цьому депутат не пропонує жодного механізму поступової демобілізації без ризиків для обороноздатності України. Він лише вважає, що було б достатньо введення 18-місячного терміну служби, щоб уникнути СЗЧ і збільшити кількість охочих добровільно долучитися до війська.

Quote«А замінити хлопців на передку — є ким. Є Сергій Стерненко, є його підписники — там уже можна набрати мільйонну армію», — висловив нардеп свою професійну позицію.

Коли критика Офісу президента не є безпідставною

Політологи вважають, що масла у вогонь підлила сама влада, коли наклала санкції на Петра Порошенка, які можуть завадити йому використовувати всі власні ресурси під час потенційних виборів. На фото блокування ВРУ «Європейською Солідарністю» після санкцій

Політологи вважають, що масла у вогонь підлила сама влада, коли наклала санкції на Петра Порошенка, які можуть завадити йому використовувати всі власні ресурси під час потенційних виборів. На фото блокування ВРУ «Європейською Солідарністю» після санкцій

Quote«У ситуації війни політик буде думати про вибори, а державник – про те, як перемогти в цій війні. У нас натомість політики швидко перетворилися на політиканів», — каже про ситуацію останніх місяців Олексій Гарань, професор політології Києво-Могилянської академії та науковий радник Фонду «Демократичні ініціативи».

Проте варто зазначити, що Олексій Гончаренко разом із Петром Порошенком та іншими представниками опозиції у своїй критиці Офісу президента подекуди мають рацію, з чим погоджують й політологи.

Quote«Я хочу наголосити, що ми маємо визнати очевидне: влада почала зловживати воєнним станом. Використовує його не тільки для оборони країни, а й для побудови авторитарного режиму. Узурпація влади не може бути сьогодні ціллю. Необмежена влада Офісу над вами, над парламентарями — це принизливо для всієї України», — написав Петро Порошенко напередодні.

На відміну від Гончаренка, п’ятий президент зазначив, що воєнний стан, як і мобілізація, потрібні, і підкреслив потребу об’єднатися навколо ЗСУ.

Давно не секрет, що будь-які важливі рішення в Україні ухвалюються на Банковій, а вже потім спускаються на голосування в парламент. Там «Слуги народу» разом із колишніми членами ОПЗЖ за потреби можуть пропустити практично будь-який закон.

Про це, зокрема, розповів The Page в інтерв’ю Ярослав Юрчишин, нардеп від «Голосу». Він зазначив, що зараз вся відповідальність покладена суто на ОП через небажання інших представників влади, включно з нардепами, брати на себе відповідальність.

Quote«Я розумію концентрацію влади в умовах воєнного стану. На початку війни це дійсно допомагало, але зараз, я думаю, ми бачимо все-таки відрив влади від реалій», – підсумовує ситуацію Олексій Гарань.

Професор каже, що на противагу чинній ситуації опозиція та влада разом могли б створити технократичний уряд, який сформували б із найкращих представників усіх партій, для підтримання потрібної єдності. Проте, видно, така можливість вже не цікавить владу.

Як Гончаренко починає власну політичну кампанію

Нещодавно стало відомо, що Олексій Гончаренко в кращих традиціях старої української політики розпочав «гречкосіїти» і презентує подарунки пенсіонерам з власною символікою. По всій країні політик розгортає мережу з 39 освітньо-культурних просторів під назвою «Гончаренко центр». Там, зокрема, громадянам пропонують безплатно вивчати іноземні мови. Подібна активність немов натякає на підготовку до виборів.

Агітаційний подарунок від Гончаренка. Фото: соцмережі

Агітаційний подарунок від Гончаренка. Фото: соцмережі

Як раніше з’ясував The Page, вибори насамперед існують у головах українських політиків. Але такі перспективи далекі від реальності принаймні зараз, коли переговори України, США та росії зайшли у глухий кут.

Як пояснив Володимир Фесенко, із посиланням на розмови з провладною коаліцією, головна причина розмов про вибори — це очікування завершення війни. Щойно це очікування посилюється, з'являються думки про те, що вже завтра буде припинення вогню. Відповідно, треба готуватися до виборів, тому що відразу після припинення бойових дій почнеться виборчий процес.

Проте, як бачимо, Олексій Гончаренко вирішив розпочати навколополітичну діяльність раніше.

Quote«Я — це я, Порошенко — це Порошенко. І як я вже сказав, я маю найвищі амбіції», — сказав Олексій Гончаренко в лютневому інтерв’ю і підкреслив своє бажання стати президентом України.
Подякувати 🎉