Facebook Pixel

Зброя для контрнаступу: як Stinger допомагають Україні у війні

Як ПЗРК Stinger допоможуть контрнаступу України

Як ПЗРК Stinger допоможуть контрнаступу України

Україна отримала перші зенітні ракетні комплекси Stinger ще до повномасштабного вторгнення – перші установки надійшли 12 — 13 лютого 2022 року від Литви. Які вони мають характеристики та як Stinger можуть допомогти контрнаступу України?


Навчання українських військових на ПЗРК Stinger розпочалося 1 лютого 2022 року. У 2022 році Україні надіслали щонайменше 700 ракет Stinger (200 – Нідерланди, 500 – Німеччина).

FIM-92 Stinger («жало» з англійської) – це легкий переносний ЗРК класу «земля — повітря», розроблений американською компанією General Dynamics. Зараз він виробляється американською компанією Raytheon Missile Systems і перебуває на озброєнні принаймні 29 країн. Stinger є наймасовішим засобом боротьби з повітряними цілями.

Як ПЗРК Stinger допомагають Україні у війні

Як ПЗРК Stinger допомагають Україні у війні

Він оснащений інфрачервоною головкою самонаведення та може працювати по таких цілях:

  • безпілотники;
  • гелікоптери;
  • штурмовики, що низько літають;
  • літаки-транспортники на зльоті та під час посадки.

ПЗРК Stinger можна запускати з інших платформ, наприклад, з мобільного модуля на шасі AN/TWQ-1 Avenger або навіть із гелікоптера.

Кількість вироблених ракет Stinger у світі вже перевищила 70 тис. одиниць.

Зенітний ракетний комплекс, окрім основного, має також допоміжне обладнання: тактичний радар виявлення цілей TDAR, який використовується тоді, коли немає інформації від потужніших РЛС у системі ППО.

Під час використання Stinger треба враховувати, що він може виявити літаки на відстані не більш як 20 кілометрів, гелікоптери та БПЛА – 8 — 10 км. Висота виявлення цілей — 3,8 км.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉