Facebook Pixel

Зброя для контрнаступу: як американські Bradley допоможуть Україні у війні

M2 Bradley: як американські бронемашини допоможуть контрнаступу

M2 Bradley: як американські бронемашини допоможуть контрнаступу

Україна зібрала вже чимало зброї для українського контрнаступу, зокрема й західні БМП, як-от основну бойову машину піхоти США Bradley (крім Bradley, американці також передали Україні БТР Stryker, а шведи — БМП CV90). США підтвердили намір передати Україні 109 БМП у січні 2023 року.

До самих M2А2 Bradley також додали 500 ракет до ПТРК BGM-71 TOW і 250 тис. снарядів калібру 25 мм. Версію, що дісталася Києву (частина бронемашин уже прибула в Україну наприкінці квітня, за даними The War Zone) – M2A2 ODS, було створено після операції «Буря в пустелі».

Основу боєкомплекту Bradley, що візьме активну участь у контрнаступі України, становить автоматична 25-мм гармата М242, що має зовнішній привод автоматики та двострічкове живлення.

Останнє дає змогу швидко змінити тип боєприпасів. До гармати в комплекті йде 900 боєприпасів, 300 з яких укладено в башті, з них – 225 осколкових і 75 – бронебійних.

M2 Bradley: характеристики, озброєння, боєкомплект

M2 Bradley: характеристики, озброєння, боєкомплект

Bradley передбачає три штатні режими ведення вогню:

  • одиночні постріли;
  • черга 100 пострілів/хвилина;
  • черга 200 пострілів за хвилину.

Технічно максимальна скорострільність гармати – 500 пострілів за хвилину. На дистанції 1 тис. м снаряд гармати здатен пробити гомогенну сталеву броню завтовшки 66 мм, на відстані 2500 м – броню БМП-1.

З гарматою також спарений 7,62-моим кулемет М240С, 800 набоїв якого одразу заправлено в стрічки башти. Крім того, зліва від башти Bradley має пускову установку для протитанкових керованих ракет BGM-71 Tow під броньованим кожухом.

У горизонтальне положення її піднімає електропривод. Пускова установка містить 2 ракети, ще 5 БМП возить із собою.

У бою бронемашини можуть тісно взаємодіяти з танками – наприклад, M1 Abrams, які Україна отримає пізніше, проте, можливо, українці перевірять їхню взаємодію з танками Leopard. Цікаво, що Bradley може долати водні перешкоди завдяки перемотуванню гусениць.

Екіпаж M2 складається з трьох осіб: командира, навідника та водія, але додатково в БМП зазвичай перебувають шість повністю екіпірованих солдатів.


Під час контрнаступу Україні артилерія не має замовкати, і кожен може зробити свій внесок у перемогу України. БО «Реактивна Пошта» Павла Нарожного та Дмитра Чуканова забезпечує українські артилерійські бригади запчастинами та спорядженням з 2014 року. Підтримайте українську армію, адже кожна вкладена в артилерію гривня максимально ефективно вбиває ворогів.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉