Facebook Pixel

Росія змінила тактику своїх повітряних ударів — ISW

Росія змінила тактику своїх повітряних ударів — ISW

Росія змінила тактику своїх повітряних ударів — ISW

Росія змінила тактику своїх повітряних ударів, намагаючись знизити здатність України проводити контрнаступ. Про це йдеться в щоденному звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Окупанти застосовують значно менше високоточних ракет в останній серії ударів, як порівняти з їхньою невдалою кампанією ударів по критично важливій інфраструктурі України з осені 2022 року та взимку 2023 року.

Наразі росіяни покладаються на запуски великої кількості безпілотників Shahed іранського виробництва для подолання української ППО. Водночас українські сили були ефективнішими в знищенні російських високоточних систем, ніж під час попередньої російської повітряної кампанії.

Quote«Нова російська повітряна кампанія, схоже, зосереджена на Києві та передбачуваних українських військово-промислових і матеріально-технічних об’єктах у глибокому тилу. Більш обмежена повітряна кампанія зараз була регулярнішою, ніж попередня широка російська кампанія проти критичної інфраструктури. ISW і раніше оцінював, що російські сили, можливо, намагаються завдавати майже щоденні серії ударів, щоб показати своє успішне стримування майбутніх українських контрнаступальних операцій», – йдеться у звіті.

Також в ISW говорять про те, що передбачувані цілі та обмежений характер нинішньої кампанії Кремля вказують на занепокоєння росіян поточними можливостями України щодо проведення контрнаступальних операцій. Водночас зниження ефективності цих ударів рф, ймовірно, не надто обмежує можливості України загалом, додають експерти

Аналітики Інституту також повідомляють, що, за їхніми даними, українські військові внаслідок нещодавніх контрнаступальних дій звільнили 16,85 квадратних кілометрів у районі Бахмута.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉