Facebook Pixel

В «Енергоатомі» оцінили ризики майбутнього контрнаступу для ЗАЕС

В «Енергоатомі» оцінили ризики майбутнього контрнаступу для ЗАЕС

В «Енергоатомі» оцінили ризики майбутнього контрнаступу для ЗАЕС

Глава НАЕК «Енергоатом» Петро Котін говорить, що військові його країни розуміють, що їм доведеться обійти Запорізьку атомну електростанцію, коли ЗСУ почне довгоочікуваний контрнаступ, щоб не пошкодити об’єкт.

За словами Котіна, вони зобов’язані зберегти цілісність станції, навіть якщо вона окупована росіянами. Котін пояснив, що Україна може повернути атомну електростанцію без застосування сили, просто перекривши лінії постачання до об’єкта.

Quote«Непотрібно застосовувати силу. Потрібно просто перервати сполучення між Запорізькою АЕС і Кримом. Що потрібно зробити, так це просто відновити Мелітополь, а потім перерізати ланцюг», – сказав він.

Він додав, що окупанти будуть оточені українськими силами, і єдина дорога на вихід до Криму буде захоплена ЗСУ.

Quote«Це означає, що уш них буде лише два варіанти: або здатися, або просто піти звідти», – додав він.

Далі Котін сказав, що протягом останніх десяти днів росіяни евакуювали людей із сусіднього міста Енергодара, додавши, що вони також можуть евакуювати частину персоналу станції. Він пояснив, що для її роботи необхідно щонайменше п'ять змін персоналу.

Котін назвав ситуацію «критичною», але сказав, що небезпека великої катастрофи залишається досить низькою.

Quote«Росіяни божевільні, але недостатньо божевільні. У них ще є атомники з «Росатому», які є операторами атомних електростанцій, і технічно ці люди розуміють ризики», – додав він.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉