Facebook Pixel

МАГАТЕ так і не створило зону безпеки навколо ЗАЕС, надія залишається тільки на ЗСУ — Котін

Попри всі спроби Міжнародного агентства з атомної енергії встановити зону безпеки навколо тимчасово окупованої російською армією Запорізької АЕС йому це так і не вдається. Про це розповів очільник «Енергоатому» Петро Котін в інтерв’ю Bloomberg.

Quote«Ми не вважаємо, що це реально. Уже новий рік, а цю зону не створили. Наша найкраща надія — це Збройні сили України», — наголосив він.

За його словами, коли українські захисники прорвуть російські рубежі та виб’ють загарбників із Мелітополя, в окупантів не залишиться іншого варіанту, аніж вийти із ЗАЕС.

Окремо Котін наголосив на необхідності ввести санкції проти ядерної промисловості рф, «Росатому» та відмовитися від російського ядерного палива.

Quote«Це одна з ніг, на якій стоїть ця війна. Нам потрібно зупинити потік грошей, які вони (росіяни — The Page) отримують для фінансування війни», — підсумував він.

Контекст. Нагадаємо: ворог захопив під свій контроль ЗАЕС ще 3 березня 2022 року. Світова спільнота, усвідомлюючи всі ризики, неодноразово наголошувала на необхідності демілітаризації об'єкта. МАГАТЕ відправила туди свою постійну місію. Водночас це жодним чином не убезпечило станцію від російських обстрілів і регулярних знеструмлень. Агентство також здійснило низку спроб домовитися з агресором щодо створення зони ядерної безпеки навколо ЗАЕС, утім, результату це поки що не дало.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉