Facebook Pixel

Російські окупанти скоро можуть звільнити захоплену ЗАЕС — «Енергоатом»

Російські окупанти найближчим часом можуть покинути територію Запорізької атомної електростанції. Наразі спостерігаються усе передумови цього. Відповідну заяву зробив президент НАЕК «Енергоатом» Петро Котін в ефірі національного марафону.

За його словами, вже протягом декількох тижнів надходить інформація про те, що російські військові можуть залишити захоплену станцію. Зокрема, у росЗМІ все частіше з'являється інформація, що ЗАЕС можуть передати під контроль МАГАТЕ.

Quote«Таке, знаєте, враження, що вони збирають валізи і що вони крадуть все, що можуть знайти», — зазначив президент «Енергоатома».

Він наголосив, що говорити про звільнення ЗАЕС поки рано, є лише припущення, що росіяни готуються до такого кроку.

Крім того Котін стверджує, що окупанти розмістили на ЗАЕС військову техніку, зокрема, вантажівки зі зброєю та вибухівкою, а територія станції сильно замінувана.

Контекст. Російські окупанти відмовляються допустити представників МАГАТЕ для інспекції на захоплену Заорізьку АЕС. При цьому вони заявляють, що на станції є ризик ядерної аварії. Під час останніх обстрілів, під якими опинилася ЗАЕС, було пошкоджено будівлю для зберігання радіоактивних відходів і сховище, кабель до одного з реакторів, міст до іншого реактора, а також допоміжні будівлі.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉