Facebook Pixel

Експерти МАГАТЕ оцінили наслідки інтенсивного обстрілу ЗАЕС: чи є загроза

Масштабні обстріли тимчасово захопленої російськими окупантами Запорізької АЕС минулими вихідними не спричинили проблем з ядерною безпекою об’єкта. Унаслідок атаки ключове обладнання найбільшої у Європі атомної станції ушкоджень не зазнало, повідомили чотири експерти МАГАТЕ, яке нині перебувають на станції.

«Стан шести реакторних установок стабільний, цілісність відпрацьованого палива, свіжого палива та радіоактивних відходів низького, середнього та високого рівня в їхніх відповідних сховищах було підтверджено», — йдеться у звіті на сайті МАГАТЕ.

Водночас експерти, що перебувають на станції, наголосили на широкомасштабних пошкодження по всьому об’єкту, з-поміж яких:

  • пошкодження резервуарів для зберігання конденсату (що призвело до нерадіоактивного витоку);
  • ушкодження дороги вздовж реакторів після низки влучань;
  • виведення з ладу залізничної колії внаслідок атак;
  • пошкодження трубопроводу повітря під тиском;
  • пошкодження трубопроводу для заправки спринклерів.

Контекст. Від систематичних обстрілів ЗАЕС російських терористів не стримує навіть постійна присутність на об’єкті інспекторів МАГАТЕ. Так, минулими вихідними на території Запорізької АЕС пролунало понад десяток потужних вибухів. На росії заявили про виникнення ризику ядерної аварії.

На сьогодні всі шість реакторів підключено до української енергосистеми: чотири з них перебувають у режимі «холодного зупинення», ще два – «гарячого».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉