Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Під загрозою не лише ЗАЕС. МАГАТЕ відправить місії на всі інші українські АЕС

Місії МАГАТЕ приїдуть на ЧАЕС, ПАЕС, ХАЕС та РАЕС. Фото: Енергоатом

Місії МАГАТЕ приїдуть на ЧАЕС, ПАЕС, ХАЕС та РАЕС. Фото: Енергоатом

Міжнародне агентство з атомної енергії анонсувало відправлення своїх місій на чотири українські атомні електростанції, включно із Чорнобильською. Очікується, що вони відвідають об’єкти протягом найближчих кількох тижнів, йдеться на сайті МАГАТЕ.

Quote«На прохання України між урядом і МАГАТЕ було досягнуто домовленості про направлення груп експертів агентства з ядерної та фізичної ядерної безпеки на Південноукраїнську, Хмельницьку та Рівненську атомні електростанції (АЕС). Відповідно до угоди, МАГАТЕ також направить до Чорнобиля третю таку експертну місію під час поточного конфлікту в Україні», — зазначається в повідомленні.

Кожна з місій організації триватиме орієнтовно майже тиждень.

Очільник МАГАТЕ Рафаель Гроссі наголосив, що саме тоді, коли світ зосереджений на нестабільній ситуації з ядерною безпекою на Запорізькій АЕС, не варто забувати й про інші ядерні об'єкти, розташовані в країні, у якій триває війна.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Контекст. У МАГАТЕ вже є група фахівців, які постійно перебувають на тимчасово захопленій російською армією Запорізькій АЕС. Утім, це не заважає окупантам регулярно обстрілювати станцію, що час від часу призводить до повного її знеструмлення. На сьогодні всі шість реакторів підключено до української енергосистеми й отримують живлення для охолодження та інших важливих функцій ядерної безпеки. Чотири реактори ЗАЕС перебувають у режимі «холодного зупинення», ще два – «гарячого». На станції в заручниках і далі перебуває український персонал.

Питання безпеки ЗАЕС стало одним із пунктів «української формули миру», представленої 15 листопада президентом Володимиром Зеленським на G20.

Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини