Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Шукали та не знайшли: МАГАТЕ повідомило про результати пошуку «брудної бомби» в Україні

МАГАТЕ заявило про відсутність незаявленої ядерної діяльності в Україні. Фото МАГАТЕ

МАГАТЕ заявило про відсутність незаявленої ядерної діяльності в Україні. Фото МАГАТЕ

За підсумками перевірок трьох об’єктів на українській землі в МАГАТЕ не виявили жодної незадекларованої ядерної діяльності та матеріалів. Перевірки було проведено після нібито отримання росіянами даних про створення українцями «брудної бомби».

Quote«Письмові звернення України до МАГАТЕ з проханням надіслати групи інспекторів було зроблено після того, як рф виступила зі звинуваченнями щодо незадекларованої діяльності на трьох об'єктах: в Інституті ядерних досліджень у Києві, Східному гірничо-збагачувальному комбінаті в Жовтих Водах і на виробничому об'єднанні «Південний машинобудівний завод» у Дніпрі», — йдеться в повідомленні очільника МАГАТЕ Рафаеля Гроссі.

Він наголосив, що українська сторона надала повний доступ до зазначених об’єктів. З огляду на це інспектори організації мали змогу провести всі заплановані заходи перевірки.

Quote«На підставі оцінки наявних на сьогодні результатів та інформації, наданої Україною, Агентство не виявило жодних ознак незадекларованої ядерної діяльності та матеріалів на цих об'єктах», — зазначається в заяві.

Дещо пізніше МАГАТЕ пообіцяло поінформувати про результати проб довкілля.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Гроссі додав, що готовий і надалі проводити «верифікаційні заходи» задля підтвердження відсутності «незадекларованої діяльності та матеріалів, а отже, унеможливлення будь-якого нецільового використання таких матеріалів».

Контекст. 23 жовтня міністр оборони рф Сергій Шойгу почав телефонувати своїм західним колегам і розповідати їм, що Україна працює над «брудною бомбою» та застосує її найближчим часом. Наступного дня таку саму інформацію з-поміж представників західних країн почав поширювати й очільник Генштабу рф Валерій Герасимов. Однак Захід не повірив розповідям росіян, а генсек НАТО Єнс Столтенберг навіть заявив: якщо росія так активно говорить про розроблення Україною «брудної бомби», то, найімовірніше, цим займається саме Москва, а не Київ.

Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини