Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

МАГАТЕ втретє офіційно закликала рф піти із ЗАЕС. На росії (не)відреагували

Ядерна загроза. Росія має піти з ЗАЕС — МАГАТЕ. Фото: Енергоатом

Ядерна загроза. Росія має піти з ЗАЕС — МАГАТЕ. Фото: Енергоатом

Міжнародне агентство з атомної енергії ухвалило чергову резолюцію – уже третю з початку російського повномасштабного вторгнення – із закликом до росії негайно припинити всі дії на атомних об'єктах в Україні та вивести своїх військових із Запорізької АЕС. Відповідний документ проголосувала Рада керуючих МАГАТЕ 17 листопада.

«За» проголосували 24 країни, проти – Китай і рф, утрималися сім держав (Кенія, Намібія, Індія, Пакистан, Саудівська Аравія, Південна Африка та В'єтнам), пише Reuters.

Quote«(Правління) висловлює серйозне занепокоєння тим, що російська федерація не дослухалася до закликів Правління негайно припинити всі дії проти та на ядерних об'єктах в Україні і просить, щоб російська федерація зробила це негайно», — йдеться в тексті резолюції.

У документі також наголошується на необхідності виведення російського окупаційного війська з території ЗАЕС, неприпустимості утримання українського персоналу в заручниках, а також на відсутності виявлених ознак створення в Україні «брудної бомби».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Quote«Агентство не виявило жодних ознак незаявленої ядерної діяльності або матеріалів, пов’язаних із розробленням радіологічних розсіювальних пристроїв («брудних бомб») у трьох місцях в Україні… Так, звинувачення, висунуті російською федерацією, є необґрунтованими», – зазначається в документі.

Як на нову резолюцію МАГАТЕ відреагували у рф

На озвучені МАГАТЕ заклики на росії відреагували лаконічно. Речник російського диктатора Дмитро Пєсков, слова якого наводить ТАРС, заявив, що російська сторона продовжить діалог з агентством. Водночас він не уточнив, чи будуть якісь дії у відповідь на ухвалену резолюцію.

Контекст. У Міненерго вважають, що останній масований ракетний удар, якого російське окупаційне військо завдало по Україні 15 листопада, мав на меті зупинити українські АЕС. Під час найбільшої з 24 лютого ракетної атаки було частково знеструмлено дві українські атомні електростанції — Хмельницька (ХАЕС) та Рівненська (РАЕС). Однак українські фахівці змогли швидко залучити резервні схеми живлення для забезпечення роботи станцій.

Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини